İdris Naim Şahin, Mansur Yavaş'ı transfer edecek mi?

İdris Naim Şahin, Mansur Yavaş'ı transfer edecek mi?
İdris Naim Şahin, Mansur Yavaş'ı transfer edecek mi?
30 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Melih Gökçek ile yarışan Mansur Yavaş'ın İdris Naim Şahin'in kuracağı partiye katılacağı iddia edildi. Yavaş iddiayı yalanladı

RADİKAL - 30 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Melih Gökçek ile yarışan Mansur Yavaş'ın İdris Naim Şahin'in kuracağı partiye katılacağı  iddia edildi.


KÜSKÜNLER ŞAHİN'LEŞİYOR 

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından AKP 'den istifa eden İdris Bal'ın, Demokratik Gelişim Partisi'ni kurmasının ardından yeni bir parti adımı da İdris Naim Şahin'den geldi. Partinin adı henüz doğrulanmadı ama AKP'li eski küskünlerin bu oluşumda yerini alacağı söyleniyor. Daha da dikkat çekici olanı; bir süre önce MHP 'den gelen istifaların da Şahin'in daveti üzerine olduğu iddiası. Sadece onlar da değil... Aralarında yine eski Bakan Ertuğrul Günay'ın ekibinin olduğu sosyal demokrat bir kanadın da 'Şahin'leşeceği konuşulanlar arasında.

MANSUR YAVAŞ BOMBASI 
Ancak yeni kurulacak partiyle ilgili en çarpıcı iddia TV 6'da gazeteci Gülümhan Gülten'in programına katılan, MAK Danışmanlık'ın sahibi Mehmet Ali Kulat'tan geldi. Kulat'a göre Şahin'in partisine katılacak önemli bir isim var: Mansur Yavaş. MHP'nin Ankara Beypazarı Belediye Başkanı olarak tanınan Yavaş, son yerel seçimde CHP adayı olup Melih Gökçek karşısında küçük bir farkla seçimi kaybetmişti.

YAVAŞ YALANLADI

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mansur Yavaş, İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin'in kuracağı partiye katılacağı yönündeki iddialar üzerine yazılı açıklama yaptı. Yavaş, "Kurduğumuz Sevdamız Türkiye Platformu haricinde hiç bir siyasi ile irtibatım ya da çalışmam bulunmamaktadır. Saygı ile duyururum" dedi.