Iğdır'da seçim cinayeti

Iğdır, Ağrı, Adıyaman, Kayseri ve Bitlis'te seçim nedeniyle meydana gelen kavgalarda bir kişi öldü, 32 kişi yaralandı.

Iğdır, Ağrı, Kayseri ve Bitlis'te seçim nedeniyle meydana gelen kavgalarda bir kişi öldü, 24 kişi yaralandı.
* Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde oturan Atabey ailesine mensup sekiz kişi oy kullanmak için Canderviş Köyü'ne gittikleri esnada, yüzleri maskeli bir grup tarafından araçlarına silahlarla ateş açıldı. Açılan ateş sonucunda, Gögçek Atabey (35) öldü. Gülcan ve Sehergül Atabey ise yaralandı.
Yaralılar, Iğdır Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Iğdır'ın 14 Kasım Mahallesi Cevdet Çiftçi İlköğretim Okulunda oy kullanma sırasında SHP ve MHP'li gruplar arasında kavga çıktı. Kavgada MHP'li olduğu öğrenilen Şahin Akgün yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Halfeli Beldesi'nde de ANAP ve AKP'le gruplar arasında kavga çıktı. Kavgada yaralanan
ANAP'lı gruptaki Hasan Taştan Iğdır Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
* Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesine bağlı Kızılkaya, Çetenli ve Kaleci köylerinde çıkan kavgalarda 13 kişi yaralandı.
* Kayseri'de, muhtar adaylarının tarafları arasında çıkan kavgada, bir kişi yaralandı. Oruçreis Mahallesi Muhtarı Nazır Aksu ile rakip aday Mehmet Boyraz'ın yakınları arasında, seçmene muhtarlık oy pusulası dağıtma meselesi yüzünden tartışma çıktı. Kavgaya dönüşen tartışmada Necdet Ceylan adlı seçmen yumruk darbesiyle başından yaralandı. Ceylan, karakola giderek kendisini dövenlerden şikayetçi oldu.
* Bitlis'in Güroymak ilçesi Günkırı beldesinde, AKP'lilerle Genç Partililer arasında çıkan kavgada, ikisi ağır 13 kişi yaralandı. Silah ve bıçakların kullanıldığı kavgada yaralanan altı kişi Bitlis Devlet Hastanesi'nde, yedisi de Tatvan SSK ve Devlet hastanelerinde tedavi altına alındı.
* Adıyaman'ın Samsat ilçesinde seçim tartışmasından kaynaklanan kavgada, bir kişi bıçakla yaralandı. ANAP Belediye Başkan adayı Yusuf Fırat'ın akrabası Mustafa Fırat, yolda karşılaştığı AKP Belediye Başkan adayı Abdulkadir Aslan'ın yeğeni Kadir Daş ile tartıştı. Fırat, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Kadir Daş'ı bıçakla karnından yaraladı. Daş, Samsat Sağlık Ocağı'ndaki tedavisinin ardından taburcu edilirken, Mustafa Fırat gözaltına alındı.