İhsan Özkes: Hz. Muhammed de Saray'a girerdi, Atatürk de...

İhsan Özkes: Hz. Muhammed de Saray'a girerdi, Atatürk de...
İhsan Özkes: Hz. Muhammed de Saray'a girerdi, Atatürk de...
CHP'den istifa ettikten sonra yaptığı açıklamalarla gündeme gelen İstanbul bağımsız Milletvekili İhsan Özkes, Twitter hesabından 30 Ağustos resepsiyonuyla ilgili, "Hz. Muhammed de Atatürk de yaşasaydı bugün saraya gelirdi" yorumunda bulundu. Oysa daha önce burada haram var Hz. Muhammed o saraya gitmezdi" demiş.

RADİKAL - 7 Haziran seçimlerinde CHP 'den İstanbul Milletvekili olarak Meclis'e giren daha sonra ise partisinden istifa eden İhsan Özkes, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki 30 Ağustos Resepsiyonu'na katıldı. Resepsiyona katılmasını Twitter üzerinden eleştirenlere cevap veren Özkes, "Hz. Muhammed yaşıyor olsaydı saraya girer miydi? Bu akşam hissettim, kesinlikle girerdi. Çünkü orada sünnetten emareler çok" ifadelerini kullandı. Özkes ayrıca yaşasaydı Mustafa Kemal Atatürk 'ün de saraya geleceğini söyledi.Tartışmalar üzerine konuşan Özkes "Belki geçmişte Peygamberimizle ilgili cümle kullanmam doğru değildi. Ne olmuş yani katıldıysam" dedi.

5 AY ÖNCE FARKLI KONUŞMUŞ 

CHP’den geçtiğimiz günlerde istifa eden emekli müftü İhsan Özkes, 'Hazreti Muhammed yaşasaydı, Saray’a kesinlikle girerdi' diye tweet attı. Ancak eski CHP milletvekilinin, 2 Nisan’da Meclis’te yaptığı konuşmada, tam tersini söylediği ortaya çıktı.
Özkes, 5 ay kadar önce Genel Kurul’daki konuşmasında, 'İsrafı itibar yaptınız. Bugün Hazreti Muhammed yaşasa, o Saray'a girmez ya! Çünkü orada haram var' diye konuştuğu ortaya çıktı. İşte o video:


İşte Özkes'in o açıklamalarının tamamı:

30 Ağustos nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği resepsiyona katıldım diye bana hücum edenleri Allah ıslah eylesin. CHP'de iken söylediklerimi yazıp çizenler her halde benim incitici eleştirilerim nedeniyle hicap duyduğumu sözlerimi duymamışlar sanırım. Saray'da 30 Ağustosta şehit olanlar ve tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu dualar edildi. Keşke bana saldıranlar da orada olsaydılar. Hz. Muhammed bu gün yaşıyor olsa Saraya girer mi, bu akşam orada hissetim ki kesinlikle girerdi, çünkü orada sünnetten emareler çok. Bu arada Saray'ın mescidinde namaz kılmak da nasip oldu, bana saldıranlara da inşallah nasip olur. Sanki bir ayıp işlemişim bir günah işlemişim gibi saldıranlara Allah akıl fikir versin Nedir bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı? Allah ıslah etsin. Meraklılar için söyleyeyim Atatürk de bu gün yaşıyor olsa bu akşam mutlaka Saray'da olurdu. Bara, meyhaneye gitseydim beni överlerdi. Saray'a gittim diye bana saldırıyorlar. Orada Kur'an dinledim, namaz kıldım, ayıp mı, günah mı? Benim CHP'de iken söylediklerimi bırakın, ben artık vallahi de billahi de 'CHP'li İhsan Özkes' değilim, ben İhsan Özkes'im lütfen kabullenin. 'Tayyip Erdoğan düşmanlığı PKK dostluğuna götürüyorsa, burada düşünmek gerekmez mi' demiştim, ben de düşündüm ve Saraya gittim. Siz de gidin. Bırakın geçmişte şöyle dediğimi, böyle dediğimi, söz konusu vatansa gerisi teferruattır Milletin birliği, vatanın bütünlüğü için Saraydaydım."

İhsan Özkes dün yaptığı açıklamada da, CHP'den istifa etmeden önce Ak Parti'yi çok eleştirdiğini ve bundan üzüntü duyduğunu açıklamıştı.

Özkes'in resepsiyondan sonra Twitter'daki paylaşımları şöyle:

 

 

NE OLMUŞ YANİ KATILDIYSAM SUÇ MU İŞLEDİM? 

Yaşanan tartışma üzerine eski CHP'li İhsan Özkes, Hürriyet'e  konuştu.Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda katıldığı 30 Ağustos resepsiyonuna ilişkin tweetlerin kendisine ait olduğunu söyledi. Özkes, neden 'Peygamberimiz de olsa burada olurdu' yazdığını ise şöyle açıkladı:

"Ben peygamberimizi her şeye katmanın doğru olmadığını en iyi bilen insanlardan biriyim. Ama dün bana geçmişte söylediğim sözler hatırlatıldı. 'Ben Saray'da israf var, israf da haramdır. Peygamberimiz yaşasaydı buraya gelmezdi' diye yazmıştım. Dolayısıyla dün resepsiyona katılınca, hani önceden böyle diyordun, diye videolar yayınlandı, eleştiriler yapıldı. Ben de bunun üzerine öyle yazdım. Belki geçmişte Peygamberimizle ilgili cümle kullanmam doğru değildi.

Ama ben suç mu kusur mu işledim? Ne yaptım? 30 Ağustos Zafer Bayramında, bağımsız bir vekil olarak, 'başkomutan' sıfatındaki Cumhurbaşkanı davetine gittim.   40 gün olmuş CHP'den ayrılalı, sonuçta bağımsız bir vekilim. Oraya 24.dönemde giden CHP'li vekiller oldu. Şayet Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu'na hükümeti kurma görevini verseydi o da gidecekti. Neden bağımsız vekil İhsan Özkes katıldığı için garip karşılanıyor? Orada Atatürk ve şehitlerimiz için Kur'an okundu, hayırla yad edildi. Ne olmuş yani katıldıysam?"

 


  http://www.radikal.com.tr/142510714251077

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Prevultion - user1129181

  Bu laflar eskidi kendini güncelle kardeşim, aşağılamaya çalıştığın insanlarda değişti, değişmeyen tek şey bir fırıldak ve senin gibi yıllardır onunda etrafında dönüp ona alkış tutanlar

  .. - UNDECLARED50

  sonseçim kalkıyor! geride türk kalmasın!

  Din istismarı nedir? - prevultion

  CHP'li İhsan, peygamber bu saraya gitmezdi derken alkışlıyorsunuz ama bağımsız İhsan, saray o kadar da kötü değilmiş peygamber bile giderdi deyince din istismarı oluyor... Son sözleri din istismarı ise CHP'liyken söyledikleri de din istismarı... Peygamberin (yaşasaydı) saraya gitmek için danışacağı adamlar sizler misiniz? Zaten yeteri kadar cahilsiniz bari biraz tutarlı olun... Saray'da zafer bayramı için okutulan kuran, külliyedeki cami falan adamın hoşuna gitmiş belli, ondan böyle konuşuyor. Adam zaten emekli müftü, din adamı yani, gayet normal bu tarz şeylerden etkilenmesi. Bu arada aloooo sevgili Kemalistler... Cumhurbaşkanlığında kuran okutulmuş duymadınız mı? Laiklik elden gitmiyor mu yahu? Şöyle bir kaç cumhuriyet mitingi patlatın da neşemizi bulalım. Mitinglerde Ata'ya falan şikayet edersiniz Tayyip'i hem bu densizliğinden dolayı... Laik memlekette, kamusal alanda kuran okunur mu birader :) Şu Kemalistler de olmasa kimle eğlenicez?

  imam bayıldı - makul

  Sayın imam saraya bayılmış anlaşılan

  Kafaya Bakın - Selimserincan

  Bu çağda bu zihniyetle yönetilmekten utanıyorum.

  Allah asıl seni ıslah etsin. - user1124507

  CHP'liyken başka biri miydin ki o zaman söylediklerinden şimdi hicap ediyorsun? Adamsan, hicap duyacağın şeyleri hiçbir zaman söylemezsin. Alnına silah mı dayadı CHP söyle diye? Şimdi namaz, Kuran demişsin, o dediklerinin samimi olduğuna da inanmadım doğrusu.Şimdi söylediklerinden 1 yıl sonra hicap duymayacağını nereden bilelim? Zaten bu Hz. Muhammed'i ve Atatürk'ü karıştırmış olmandan hicap duyman da lazım! Onları karıştırmadan fikir beyan edememek bir zavallılıktır. AKP'liler de CHP'liler de yapıyor bunu. Kendi fikrin varsa adam gibi söyle, peygamberimizle Atatürk'ü neden karıştırıyorsun? Ama tabii twitlere bakınca anlıyor insan. CHP'liyken söylediklerimi dikkate almayın diyen adamda fikir ne gezer? CHP'li, AKP'li, MHP'li, HDP'li olmadan önce olgun insan olmak lazım. Olmayınca işte böyle olunuyor! Sizin söyleminizle cevap vereyim, sizin gibilerin olduğu yerde peygamberle Atatürk'ün ne işi var?

  Ya hesap hacklenmiş... - sertirmak

  Ya da başka bir şey. Söyleyecek bir şey bulamadım.