İhsan Özkes twitlerini sildi, Savcı Sayan Allah'a havale etti!

İhsan Özkes twitlerini sildi, Savcı Sayan Allah'a havale etti!
İhsan Özkes twitlerini sildi, Savcı Sayan Allah'a havale etti!
CHP'den istifa ettikten sonra Cumhurbaşkanlığı'nı ziyaret eden ve "Hazreti Muhammed yaşasaydı, Saray'a kesinlikle girerdi" diye tweet atan İhsan Özkes, 1 Kasım için AKP listesinde yer alamayınca attığı tweetleri sildi. Yine eski CHP'li Savcı Sayan ise "Halimi, emeğimi engelleyenleri Allah'a havale ediyorum" diyerek, AKP'ye sitemini dile getirdi. 7 Haziran'da AKP'den milletvekili olan Muhsin Kızılkaya ise aday gösterilmeyince ilk iş Twitter hesabını kapattı.

RADİKAL - AK Parti ’nin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri için YSK’ya verdiği aday listesinde yer alamayan popüler isimler, hayal kırıklığı yaşadı. Eski CHP ’li Savcı Sayan Twitter’dan sitem ederken, gazeteci-yazar Muhsin Kızılkaya Twitter hesabını kapattı. Son dönemdeki çıkışları nedeniyle AK Parti’den aday gösterilmesi beklenen İhsan Özkes ise CHP’den istifa ettiği 21 Temmuz’dan sonra paylaştığı tweet’lerini sildi.

İHSAN ÖZKES SİLDİ

7 Haziran’da CHP İstanbul Milletvekili olarak TBMM’ye giren ve daha sonra partisinden istifa eden emekli müftü İhsan Özkes’in, son dönemde yaptığı açıklamalar nedeniyle AK Parti’den aday gösterilebileceği konuşuluyordu. Özkes’in ismi aday listesinde yer almadı. İhsan Özkes’in, CHP’den istifa ettiği 21 Temmuz’dan sonra paylaştığı tweet’leri sildiği görüldü.

Savcı Sayan ise Ak Parti yönetiminin kararına twitter hesabından tepki göstererek, “Halimi, emeğimi engelleyenleri Allah’a havale ediyorum. ALLAH VAR GAM YOK” şeklinde mesaj paylaştı.

Sayan, 7 Haziran’da yapılan seçimde AK Parti’den İzmir 2. bölge 7. sıra adayı olarak gösterilmiş ama Meclis’e girememişti.

KIZILKAYA İLK İŞ  TWITTER HESABINI KAPATTI

Listelerin açıklanmasının ardından bir hayal kırıklığını da gazeteci-yazar Muhsin Kızılkaya yaşadı. 7 Haziran seçimlerinde Mersin’de AK Parti listesinden kendine yer bulan ve TBMM’ye giren Kızılkaya, bu kez aday gösterilmedi. Kızılkaya’nın, twitter hesabını kapattığı görüldü.

FİKRİ AKYÜZ DE YOK

İstanbul 2. Bölge’den aday adayı olan gazeteci Fikrşi Akyüz de AK Parti listesinde kendine yer bulamadı. Akyüz, twitter’dan yaptığı açıklamada, “Ak Parti İstanbul 2.Bölgeden aday adayı idim. Aday gösterilmedim. Destekleyenlerden Allah razı olsun” ifadelerini paylaştı.

MARKAR ESAYAN’A 14. SIRA ŞOKU
İstanbul 2. bölge 12. sıradan 7 Haziran’da milletvekili seçilen Markar Esayan ise bu kez 14. sıradan aday listesinde yer aldı. AK Parti, İstanbul 2. bölgeden 12 milletvekili çıkarmıştı. Bu durumda, Markar Esayan’ın seçilme ihtimali zorlaştı.