İhsan Özkes'in istifa nedeni ne?

İhsan Özkes'in istifa nedeni ne?
İhsan Özkes'in istifa nedeni ne?
İhsan Özkes'in, Hakkı Süha Okay'ın PM'ye, ardından MYK'ye alınması için istifasının istendiği ve bu talebe kızan Özkes'in istifa ettiği iddia edildi. CHP İletişim Koordinatörlüğü, İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in Parti Meclisi'nden (PM) istifasının istendiği yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes’in istifasının PM yedek üyesi Hakkı Süha Okay’ın önce PM’ye ardından da MYK’ye alınmasıyla ilgili olduğu iddia edildi.

CHP kulislerinde bomba gibi düşen Özkes’in istifa haberi üzerine yapılan yorumlardan biri de Genel Başkan Kılıçdaroğlu ’nun PM yedek üyelerinin ilk sırasında yer alan Hakkı Süha Okay’ın PM’ye alınması için İhsan Özkes’in istifasını istediği, kurultayda en yüksek oyu olan Özkes’in de bu talebe kızarak partiden istifa ettiği yolundaydı.

O İDDİALAR HAYAL ÜRÜNÜ

Bu iddialar üzerine CHP İletişim Koordinatörlüğü'nden bir açıklama geldi.

CHP İletişim Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında Özkes'in "CHP PM'den istifaya zorlandığı" şeklinde haberler çıktığı belirtildi ve bu yöndeki haberlerin tamamen gerçek dışı ve hayal ürünü olduğu vurgulandı.

Dün partisinden istifa ettiğini açıklayan Özkes'in, bu kararını "PM'den istifa etmesinin istenmesi" üzerine aldığı öne sürülmüştü.

Özkes, geçen yıl eylül ayında gerçekleştirilen 18. Olağanüstü Kurultay'da en yüksek oyu olarak CHP PM'ye seçilmişti.

Bu arada, Özkes'in istifası ile 56. sırada yedek üye olan eski MYK üyesi ve Parti Sözcüsü Hakkı Süha Okay'ın PM'ye girebileceği belirtiliyor.

Grup Başkanvekilleri görüşüyor

Özkes'in istifasını AA muhabirine değerlendiren Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ise Özkes'in seçim sürecinde İstanbul'da parti örgütüyle yaşadığı bir takım sorunları öne sürerek bu kararı aldığını ifade etti.

Özkes'in duygusal davrandığını ve CHP için önemli bir isim olduğunu vurgulayan Bingöl, Grup Başkanvekillerinin kararından vazgeçirmek için kendisiyle görüşmelerini sürdürdüğünü kaydetti.