'İhtiyacımız olan, bir çocuk cesareti'

'İhtiyacımız olan, bir çocuk cesareti'
'İhtiyacımız olan, bir çocuk cesareti'
CHP'den yeniden adaya adayı olarak Ankara'da ön seçime girme kararı alana Aylin Nazlıaka partililere mektupla seslendi. 'İhtiyacımız olan; bir çocuğun cesareti' başlıklı mektupta Nazlıaka "Bu ülkenin gençleri, en ummadığınız anda, zifiri karanlıkta bir ışık yakmaya cesaret etti. Bizim bu ülkedeki gençlerimizden, çocuklarımızdan daha az cesur olmaya, umutsuz olmaya hakkımız yok" dedi.

RADİKAL- CHP 'de 2 bin 822 kişi aday adayı oldu. Meclis'e girmek için aday adayı olanlar arasında milletvekilleri de var. Ön seçime girme kararı alan aday adayları sandıktan çıkmak için çalışmalarına hız verdi. CHP Ankara 1. Bölge milletvekili aday adayı olarak 29 Mart'ta yapılacak ön seçime girme kararı alan Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da üyelere el yazısıyla bir mektup yazdı. 'İhtiyacımız olan, bir çocuk cesareti' başlıklı mektubunda oğlunun 'Ama annem bizim geleceğimiz için mücadele ediyor' sözlerinin kendisine cesaretlendirdiğini anlatıyor. Özellikle Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile girdiği polemiklerle gündeme gelen Nazlıaka üyelere el yazısı ile yazdığı mektubunda şunları dile getirdi:


İHTİYACIMIZ OLAN, BİR ÇOCUK CESARETİ

Yine Ankara’yı ve Türkiye’yi saran karanlık zihniyetle mücadele ederek geçmiş, bir günün gecesi… Büyük oğlum “anne bizi ihmal ediyorsun” deyiverdi. Gece, karanlık... Herkesin gücünün tükendiğini hissettiği bir an vardır. Özellikle bir anne için o an, böyle zamanlarda gelir. Neden bütün bu mücadele? Nereye? Devam edecek gücünün kalmadığını hissedersin...
O anda küçük oğlumun verdiği cevap hiç unutamam: “Ama annem bizim geleceğimiz için mücadele ediyor.” Gecenin tüm karanlığını yırtan, darmadağın eden bir ışık. Bir çocuğun cesareti. Asıl önemli olanı tekrar hatırlatır.
Bu toprakların gördüğü belki de en karanlık gecelerde bile bir ışık görmeyi başarabilen Mustafa Kemal Atatürk ’ün partisinde, bu ülkenin özgür ve çağdaş kadınlarından biri olarak gururla milletvekilliği yapıyorum. Biliyorum ki CHP binlerce, milyonlarca ışığın bir araya geldiği, Türkiye’nin geleceğini aydınlatan partidir. Hangi karanlık bu aydınlığı yenebilir ki?
Karanlığın tek rengi vardır. Oysa aydınlık rengarenktir. Ülkemizi gerici bir karanlığın tek rengine mahkum etmek isteyenlere inat, hep gökkuşağı için mücadele ettim. Korkmadım. Saklanmadım. Geri adım atmadım. Karanlıkla savaşmaktan çekinmedim. Ankara’da, Türkiye’de uluslararası arenada...
Karanlık, kendi rengine boyamak için ilk olarak hep kadınları seçer. Günümüzde olduğu gibi… Kadın bedeni üzerinde tahakküm kurmaya çalışan karanlığa karşı durdum. Sadece kadınların değil tüm ezilenlerin haklarının takipçisi oldum. Meclis’te, sokaklarda, mahkemelerde, hastanelerde, emniyetteki göz altılarda… Kendimi hiç yalnız hissetmedim. Cumhuriyet Halk Partisi ’nin fedakar örgütüyle, STK’larla, meslek odalarıyla, sendikalarla omuz omuza her mecrada, her yerde mücadele ettik.
Hangi karanlık, madendeki bir işçinin kaskındaki ışığa direnebilir? Umut, emektir. Bu ülkenin emekçilerinin ellerinden umutlarının alınmaması için adaletsizliğe, haksızlığa karşı yılmadan, yorulmadan çalıştım.
Bildiğiniz gibi karanlığa karşı mücadelede artık daha tecrübeliyim. Bu mücadelede en büyük desteğim hep ailem oldu, sizler oldunuz. Bu büyük ailenin tüm üyelerine kapılarımı hep açık tuttum, her koşulda ulaşılabilir oldum. Takdir ettiğiniz sürece kapılarım sizlere açık olmaya devam edecek. Her CHP’liyi ailem kabul ettim. Gücümü sizden aldım, tüm gücümle mücadele ettim.

“AMA ANNEM BİZİM GELECEĞİMİZ İÇİN MÜCADELE EDİYOR”

Oğlumun biz dediği, CHP… Başka binlerce çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek... Rengarenk. Sivil toplum örgütüyle, sendikasıyla, öğrencisiyle, öğretmeniyle, emekçisiyle, esnafıyla, memuruyla, çalışanıyla, işsiziyle, emeklisiyle… Türkiye.
İhtiyacımız olan; bir çocuğun cesareti. Bu ülkenin gençleri, en ummadığınız anda, zifiri karanlıkta bir ışık yakmaya cesaret etti. Bizim bu ülkedeki gençlerimizden, çocuklarımızdan daha az cesur olmaya, umutsuz olmaya hakkımız yok! Gelin karanlıkla, sonuna kadar birlikte mücadele etmeye devam edelim. Siz varsanız, ben varım.


  http://www.radikal.com.tr/130631413063142

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKIL MI DUYGULAR MI? - Sebodil

  CHP halkı unutmuş gibi geliyor bana...Sadece halkı değil Türkiye Cumhuriyeti 'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü de ya anlayamamışlar ya da unutmuşlar.Atatürk'ün eğitim ve öğretime verdiği önemi benimsemeyenleri yok kabul etmek en iyisi.Eğitim ve öğretim konusunda bir fikriniz var mı? Yanlış,yetersiz ,verimsiz ,ezberci,anlamadan taklitçi öğretim sistemi çocuklarımıza ne kazandırıyor? Haberiniz var mı? Atatürk niçin geometri kitabı yazdı? Düşman Sivrihisar'a gelmişken niçin muallimler kongresini topladı? Çocuklarının ders kitaplarını açıp okumayanlar neyin mücadelesini yapıyorlar? Selam,sevgi ve saygılar

  Buyuk oglun mesaji gume gitmis - Ayse Sule

  Gulsem mi aglasam mi bilemedim. Buyuk oglan "anne bizi ihmal ediyorsun" diye sitem ediyor, ama anne o sozler uzerine degil de kucuk oglanin sozleri uzerine muthis bir duygu patlamasi yasiyor. Patlamanin akabinde de sayfalar dolusu siyasi manifesto yaziyor. Onca lafin kurgulanmasi fazla zaman almamistir, zira hep ayni bos ve hos sozler. Lakin onca lafin, cizgisiz beyaz kagida dolma kalemle kusursuz yazilmasi kimbilir kac A4 kagidina ve cocuklara ayrilmasi gereken kac saate malolmustur. Diren buyuk oglan !