İki bakandan 'Sümeyye Erdoğan' iddiasına sert tepki

İki bakandan 'Sümeyye Erdoğan' iddiasına sert tepki
İki bakandan 'Sümeyye Erdoğan' iddiasına sert tepki
CHP milletvekili Mahmut Tanal tarafından ortaya atılan; Lazika İslam Emirliği tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu iddiasına, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'dan tepki geldi.

RADİKAL -  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından ortaya atılan; Lazika İslam Emirliği tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu iddiasına, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan tepki geldi. Çavuşoğlu Twitter adresinden konuya ilişkin, "Haysiyet ve ahlak yoksunu olanların Sümeyye Erdoğan'a attıkları iftira ile aşağılıkların en aşağı mertebesine inme hevesleri ibretliktir. Sümeyye Erdoğan kardeşimize yapılan bu alçak saldırıyı lanetliyorum. Bu ahlaksızlığın millet nezdinde gereken cevabı alacağı bilinmelidir" diyerek tepki gösterdi.

"AHLAKSIZ SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUM"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam da konuya ilişkin, "Sümeyye Erdoğan'a sosyal medya üzerinden yapılan çirkin ve ahlaksız saldırıları şiddetle kınıyorum. Herkesi kadın haklarına saygılı olmaya, ahlak ve erdem kavramlarına sahip çıkmaya davet ediyorum" diyerek tepki gösterdi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/142204014220404

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kıyameti koparttıkları iftira bu muymuş? - ahzap

  "Lazika İslam Emirliği tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu iddiası"ile kıyameti koparanlar ,binlerce insanı ergenekon balyoz iftiraları ile içeri attırmadılarmı Prof. Türkan Saylana bile burslu kızları askerlere pazarlıyor iftirasını atmadılar mı?

  ... - Tuzuns

  Cumhurbaşkanının kızı hakkında ortaya atılan iddiayı aklamak devletin iki bakanına mı düşmüş? Onları ilgilendiren bir durum yok.

  - user600578

  Evlenme teklifi ne zamandan beridir ahlaksız ve kötü iftira olarak sayılıyor? Ve iki aie arasìndaki özel mesele için neden devletin bakanları açìklama yapıyor? Bunu yapacaksa kız tarafı yani babası ve annesi yapsın. Hem belki babası oğlan bizim kız bizim diyebilir

  Sümeyye Erdoğan ....evlilik teklifi....Balçovalı - user928332

  Sayın Bakan'lar sert tepki göstermişler . Eğer haber yalan ise haklarıdır. Ancak, Sümeyye hanım hakkında bir de suikast olayı iddiası vardi bu yalan çıktı. Bu sayın Bakan'lar niye buna tepki göstermediler ?Maksat göze girmek mi ?