İki gazeteci görevde öldü

Adana'da, SHP'nin seçim konvoyunda partinin seçim otobüsü üzerinde fotoğraf çeken Evrensel gazetesi muhabiri Hasan İşler ile kamerayla çekim yapan Dicle Haber Ajansı muhabiri Volkan Eryiğit...

ADANA - Adana'da, SHP'nin seçim konvoyunda partinin seçim otobüsü üzerinde fotoğraf çeken Evrensel gazetesi muhabiri Hasan İşler ile kamerayla çekim yapan Dicle Haber Ajansı muhabiri Volkan Eryiğit, kafalarını köprüye çarparak yaşamlarını yitirdi.
Altı partinin oluşturduğu Demokratik Güçbirliği'nin Adana ve Ceyhan ilçesinde yapacağı mitinglere katılmak için Ankara'dan DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, EMEP Genel Başkanı Levent Tüzel ve ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Haydar İlker, DEHAP MKYK üyesi Filiz Oğuz, saat 12.00 sıralarında karayoluyla Adana'ya geldi. Otobanın Adana batı çıkışında yaklaşık 50 araçlık konvoyca karşılanan partililer, daha sonra SHP'nin seçim otobüsüne binerek Ceyhan'a doğru yola çıktı. Otobüs hareket ettikten birkaç dakika sonra 2000 Evler ile Belediyeevleri mahallelerini birbirine bağlayan otoban köprüsünün altından geçerken, Eryiğit ve İşler kendilerini işlerine kaptırmış çekim yapıyordu. Köprünün altından geçildiğini fark edemeyen iki gazeteci eğilmedi ve başları köprünün alt kısmına çarptı. 26 yaşındaki İşler ile 28 yaşındaki Eryiğit olay yerinde can verdi.
Demokratik Güçbirliği'nin Adana'daki mitingleri iptal edildi. Gaziantep'te 22 Temmuz 1997'de meydana gelen benzer kazada, iki gazeteci ölmüştü. O tarihte ANAP'lı bakanların bulunduğu seçim konvoyunun havaalanından çıkışı sırasında otobüs üzerinde fotoğraf çeken Milliyet gazetesi muhabiri Kemal Bağcı ile yerel Güncel gazetesi muhabirini Nuri Karabulut, başlarını yol üzerindeki taka çarparak ölmüştü.
Osmaniye'de de kaza
Osmaniye'de de AKP'li bir grup tarafından oluşturulan araç konvoyu Kurtuluş
Mahallesi'nde bulunduğu sırada, konvoydaki bir minibüsün arkasına tutunan altı yaşındaki Özlem Demir, dengesini kaybederek düştü. Özlem, hastaneye kaldırılırken öldü.