İki partiden 'müspet' seçim görüşmesi

İki partiden 'müspet' seçim görüşmesi
İki partiden 'müspet' seçim görüşmesi
Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Çetin Açıkgöz, Büyük Birlik Partisi'ni (BBP) ziyaret etti. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, herhangi bir ittifak ya da seçim iş birliği için görüşmediklerini belirterek, sadece Türkiye'nin temel meselelerini görüştüklerini söyledi.

ANKARA - Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Çetin Açıkgöz BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ziyaret etti. Destici hem Türkiye ’nin gündemini değerlendirmek hem de yapılacak olan genel seçimleri değerlendirmek üzere görüştüklerini belirtti.

Destici, "Anti-demokratik bir seçim kanunu ve siyasi partiler yasası var. Dolayısıyla bu şartlarda tabi ki milli iradenin yansımayacağı temsilde adaletin sağlanmayacağı gözüküyor. Temsilde adaletin sağlanması adına hangi adımlar atılabilir diye her iki parti bu konuyu konuşmak istedi, kendilerini kabul ettik ve değerlendirmelerde bulunduk. Ama gönül arzu ediyor ki Büyük Birliği oluşturalım... Gerçekten Büyük Birlik çatısı altında bütün bu meclis dışındaki partilerimiz ile birlikte 7 Haziran seçimlerini göğüsleyebilirsek biz buradan hayırlı neticeler çıkacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Devlet Bahçeli'den 'ittifak' açıklaması

DYP Genel Başkanı Çetin Açıkgöz ise Büyük Birlik Partisi’nin, DYP’nin kardeş partisi olduğunu, bugüne kadar BBP için hiçbir zaman kötü bir şey söylemediklerini ve söylettirmediklerini bundan sonra da aynı prensip içerisinde siyasetlerine devam edeceklerini dile getirdi. Açıkgöz, "İçinde bulunduğumuz durum iç acıcı olmaktan öteye, Türkiye fevkalade büyük sıkıntılara gebe olan bir atmosferi yaşıyor. En büyük üzüntümüz, 13 yıldan beri iktidarda bulunan AK Parti , üretime dayalı, sanayi, tarım ve hayvancılıkta katma değer yaratan ve ülkenin nüfusunun ihtiyaçlarını karşılayacak bir yatırım yapmamıştır. 'Bu sıkıntılardan nasıl kurtarabiliriz?', 'Çözüm yolları bulabilir miyiz?' diye ziyaret etme imkanı bulduk. Büyük nezaket gösterdiler güzel bir anlayış birliği içerisinde biraz evvelki görüşmemiz müspet geçmiştir" İfadelerini kullandı. (CİHAN)