'İki torba kömür gelirken arka kapıdan Süleyman Şah Türbesi gitti'

'İki torba kömür gelirken arka kapıdan Süleyman Şah Türbesi gitti'
'İki torba kömür gelirken arka kapıdan Süleyman Şah Türbesi gitti'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karabük'te partililere seslendi. Hükümete yönelik sert açıklamalarda bulundu: Bir yandan iki torba kömür gelirken, arka kapıdan Süleyman Şah Türbesi gitti, bir yandan üç teneke peynir gelirken, arka kapıdan huzur ve güvenlik gitti. Hepsi sizin paranız. Ancak bununla yetinmeyin.

RADİKAL- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , partisince Karabük Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu. "Milliyetçi hareketin iktidarı, Türk milletinin, mazlumun, çaresizin, işsizin, yoksulun, çiftçinin, memurun, işçinin iktidarı olacaktır" diyen Bahçeli, özetle şu mesajları verdi: 

- Aziz vatandaşlarım, sözüm hepinize. Yüreği vatan için çarpan herkesi MHP'nin iktidar yürüyüşüne davet ediyorum. Kavgadan, karışıklıktan, çatışmadan bıkan herkesi MHP ile yürümeye çağırıyorum. Seçime 25 gün kala, kararsızlık yaşayan aziz vatandaşlarıma buradan sesleniyorum. Türkiye bugün bir yol ayrımındadır. Vereceğiniz her oy, güzel vatanımızın geleceğini belirleyecek, çocuklarınızın istikbalini tayin edecektir. 

'MİLLİ KİMLİĞİ ONARACAĞIZ'

- Ahlakı onarıp, milli namusta buluşacağız. Yıkılan umutları onarıp, heyecanda buluşacağız. İnkar edilen geçmişimizi onarıp, kahramanlıklarda buluşacağız. Milli kimliği onarıp, Türk milletinde buluşacağız. Demokrasiyi onarıp, milli egemenlikte buluşacağız. 

- Mesele yalnızca az kazandım, çok yedim meselesi değildir. Mesele yalnızca aç kaldım, tok gezdim meselesi değildir. Bunlar güçlü bir iktidarla çabucak çözülür. Ancak vatan elden giderse, bunun dönüşü yoktur. Millet bölünürse, bunun tamiri mümkün değildir. Ve bu iktidar birliğimize zarar vermektedir. Ve Türk milletini atıl, etkisiz, pasif hale getirmektedir.

'AĞZINIZA BİR PARMAK BAL ÇALINMASINA İZİN VERMEYİN'

- Bir yandan iki torba kömür gelirken, arka kapıdan Süleyman Şah Türbesi gitti, bir yandan üç teneke peynir gelirken, arka kapıdan huzur ve güvenlik gitti bir taraftan oyuncak gelirken, arka kapıdan imtiyazlı oğullar karadan, denizden, havadan malı götürdü. Hepsi Türkiyemizin 92 yıllık alın teri, göz nuru, helal kazancıdır. Hepsi sizin malınız, hepsi sizin vergileriniz, hepsi sizin paranız. Ancak bununla yetinmeyin. Bu kadara tamah etmeyin. Yoksulluğa onay vermeyin. İş isteyin. Çalışmak isteyin. Üretmek isteyin. Kendi tencerenizde aş pişirmek isteyin. 

'İŞBİRLİKÇİ ÇIKAR ÇEVRELERİ ETRAFIMIZDA'

- Konu müşterek hayatımızı etkileyecek bir ciddiyettedir. Sorun birliğimizi parçalayacak boyuttadır. Sorun milletimizi atıl ve etkisiz hale getirecek düzeydedir. Siz bunlarla oyalanırken, ülke altınızdan gitmektedir. Bin yıllık kardeşliğimiz sinsice zedelenmektedir. Kutuplaşma, devletle milleti karşı karşıya getirmektedir. Milletimiz yapay ayrımlarla cepheleşmektedir. 24. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin çatışmalarına, kavgalarına, gerilimlerine şahit oldunuz. Sanal çatışma yaratarak oy kazanma sevdasının nelere mal olduğunu yaşadınız. Koltuğu kaybetmemek için inançların, milliyetçiliğin, bayrağın, nasıl istismar edildiğini yakından incelediniz. Millet şuurundan habersiz zihniyet sahiplerinin milletimizi köken ve inançlara nasıl bölmek istediğini gördünüz. Üstelik bunun adına da, istikrar denilerek aldatılmaya çalışıldınız. AKP 'yi görün, tuzağı anlayın. AKP'yi okuyun, ihanet ve melanetin cesametini fark edin. 

(AA)