'İkimiz de aynı maaşı alıyoruz bay Kemal'

'İkimiz de aynı maaşı alıyoruz bay Kemal'
'İkimiz de aynı maaşı alıyoruz bay Kemal'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın memleketi Rize deki mitingi sönük geçti. FOTOĞRAF: DHA

Haber: TARIK IŞIK / Arşivi

RİZE/TRABZON - Başbakan Tayyip Erdoğan , geliriyle ilgili eleştirilerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Sen memur emeklisisin, ben işçi emeklisi. İkimizin de maaşı aynı. Daha kime neyi anlatıyorsun” dedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na hayatta olmayan babası Kamer Karabulut ile de yüklendi: “Rahmetli babası hayatta olsa Ergenekon terör örgütüne avukatlık yapan oğluna ne derdi?” Erdoğan dün önce Rize’de, ardından Karaman’da şu mesajları verdi: 

BABASI KILIÇDAROĞLU’NA NE DERDİ?: Rahmetli babası bugün hayatta olsa Ergenekon terör örgütüne avukatlık yapan oğluna ne derdi? O muhterem babası, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na ‘kalpazan’ diyecek kadar edebi çiğneyen oğluna,  ‘eline diline beline sahip ol’ demez miydi? Yoksa bay Kemal’in merhum babası, ‘Evladım, CHP’ye genel başkan olmuşsun amma...’
MAAŞ YANITI: Her yerde benim maaşımı anlatıyor? Bay Kemal senin maaşın ne? Sen memur emeklisisin, ben işçi emeklisiyim. İkimizin de maaşı aynı. Daha kime neyi anlatıyorsun? Aynı maaşı alıyoruz. Burada benim bir sıkıntım yok. Abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun.
YES-NO MEMURU: Ben memur işçi Bağ-Kur’lu bütün bunlarla gurur duyan bir insanım. Sen artık emeklisin. Ama hâlâ kendini memur koltuğunda zannediyorsun.
Şimdi milletin hizmetkârı olacağına, CHP’nin statükocu zihniyetinin memurusun.  O anlamda sana memur diyorum. Hatta parti içinde birilerinin memurusun. Yes/No hikâyesini biliyorsunuz. Onların memurusun.
KASET İMALARI:  ‘Ben aday değilim’ dedi; eski genel başkanı evinde ziyaret etti. Kaset olayından sonra, çıktı açıklama yaptı; ‘Adayım’ dedi. Niye? Emir büyük yerden geldi. Memur ya, CHP zihniyetinin memuru. Bu nasıl dürüstlük. Demek ki o kaseti, o CD oyununu hazırlayanlar da ortaya çıktı. Benim milletim bu ahlak yoksunu olan türleri barındırmayacaktır. Hele hele hanım kardeşlerim, derslerini sandıkta vereceklerdir.
BIRAKIRIM: Benim partim ikinci olursa ben genel başkanlığından çekilirim. Ana muhalefet-yavru muhalefet siz çekilebilir misiniz? O koltuklara yapışanlar ölene kadar orada kalmamaları gerektiğini öğrenecekler. Dışişleri Bakanlığı’ndaki arkadaşımızı Cumhurbaşkanlığı’na taşımayı bir fazilet olarak gördüysek, aynı şeyi burada da yaparız.