İktidarın sabah sporu

İktidarın sabah sporu
İktidarın sabah sporu

Sabah sporuna kalkanlar arasında Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı da yer aldı.

Kızılcahamam'da kampa giren AKP'de bazı milletvekilleri güne sabah sporu ile başlarken Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili soruları da yanıtladılar.

ANKARA – AKP Kızılcahamam 19. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın ilk günü, bazı milletvekillerinin sabah sporuyla başladı.
Milletvekillerinin bazıları, toplantının yapılacağı otelden sabah erken saatlerde yürüyüş için ayrıldı.
Güne sabah saat 05.45'te başlayan ilk isim AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün oldu. Sabah yürüyüşünün ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akgün, Kızılcahamam kampının yürütülen politikaları gözden geçirme, yapılanları değerlendirme, hükümet icraatlarını konuşma bakımından önemli olduğunu söyledi.
Akgün, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın zehirlenerek öldürüldüğü iddialarına ilişkin soru üzerine de söylentilerden daha çok bilimsel raporlara itibar edilmesi gerektiğini vurgulayarak, önemli olanın böylesine önemli bir konuda meselenin aydınlatılması için adım atılması olduğunu belirtti.


ÖZAL YANITI
Özal'ın ölümüne ilişkin ailesi ve kamuoyu tarafından bazı iddiaların gündeme getirildiğini hatırlatan Akgün, “Türkiye, geçmişte olan karanlık olayları aydınlatmak için son dönemde büyük çaba sarf eden, komisyonlar kuran, araştırmalar yapan, davalar açılan ve soruşturmalar yapılan bir ülke. İnşallah gerçekler ortaya çıkar, kamuoyu aydınlanır, kafalardaki şüpheler giderilir” diye konuştu.
AK Parti Ankara Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya da sabah yürüyüşüne çıkan milletvekilleri arasında yer aldı. İyimaya, her sabah kitap okuduktan sonra yürüyüş yaptığını söyledi.
İyimaya, Özal'ın ölümüne ilişkin iddialar üzerine de “Hüküm cümlesini kurabilecek olgunluğa henüz erişilmedi. Sonucu bekleyelim” dedi.


İLK MESAJ YEREL SEÇİM


Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve 23. Dönem AK Parti Milletvekili Abdurrahman Arıcı da eski bir sporcu ve milli hakem olduğunu anımsatarak, spordan kopmadığını, her gün yürüyüşler yaptığını belirtti. Toplantılarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın her yıl önemli mesajlar verdiğini ifade eden Arıcı, bu yıl da ilk mesajın yerel seçimlere ilişkin olabileceğini söyledi.
Arıcı, Özal'ın ölümüne ilişkin soruya da “30 yıllık radyoloji uzmanıyım. Kesin bir sonuç çıkmadan konuşmak doğru olmaz. Adli Tıp Kurumu Başkanı’nın da basında çıkan zehirlenme iddialarıyla ilgili kesin bir yanıtı yok” karşılığını verdi. (aa)