İl başkanlarından Kurtulmuş'a destek

İl başkanlarından Kurtulmuş'a destek
İl başkanlarından Kurtulmuş'a destek
AK Parti'den gelen birleşme teklifi sonrasında HAS Parti il başkanları Genel Başkan Kurtulmuş'un arkasında olduklarını açıkladı

HAS Parti Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığında yapılan il başkanları toplantısından Kurtulmuş'a destek kararı çıktı. Parti genel merkezinde 4,5 saate yakın süren ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın bütünleşme davetinin görüşüldüğü toplantının ardından il başkanları adına ortak basın açıklamasını, Bursa İl Başkanı Ali Molla Salih yaptı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Mevcut süreçle ilgili olarak genel başkanımızla yapmış olduğumuz istişarede görüşlerimizi ifade ettik. Netice olarak genel başkanımızın alacağı her türlü karara destek verdiğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

KURTULMUŞ: İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA SÜREÇ TAMAMLANACAKTIR
HAS Parti Genel Başkanı Kurtulmuş, “Parti içindeki fikirler olgunlaşma noktasına geldi. İnşallah en kısa zamanda süreç tamamlanacaktır” dedi.

Kurtulmuş, HAS Parti Genel Merkezi'ndeki İl Başkanları Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, sürecin bir karar süreci olmadığını belirterek, il başkanlarıyla 20'şer kişilik gruplar halinde bir araya geldiğini ve herkesin görüşünü aldığını söyledi.

Daha sonra Genel İdare Kurul üyeleriyle toplandıklarını dile getiren Kurtulmuş, “Aynı şekilde Genel İdare Kurulu'ndaki arkadaşlar da süreçle ilgili görüşlerini ifade etti. Parti içindeki fikirler olgunlaşma noktasına geldi. İnşallah en kısa zamanda süreç tamamlanacaktır” diye konuştu.

Kurtulmuş, süreçle ilgili bir takvim veremeyeceğine değinerek, “İstişarelerle bir noktaya geleceğiz. Görüşlerimizi bütün parti mensuplarımızla yetkili organlarımızla ve kamuoyuyla da paylaşıyoruz. Gelişmeler oldukça onları da sizlerle paylaşacağız” dedi.(aa)