İl genel meclisi seçimlerinde son durum

İl genel meclisi seçimlerinde, saat 09.45 itibarıyla AKP yüzde 41.8, CHP ise 18.1 oranına ulaştı.

Toplam Sandık.173420
Toplam Seçmen.43557977
Açılan Sandık.172164
Kullanılan Oy.32905320
Geçerli Oy31912576
Katılım Oranı.% 75.54

PARTİ ADI ALDIĞI OY %
---------------- ---------- ------
AKP.13349379..41.831
CHP..5797898..18.168
MHP..3303896..10.353
DYP..3200890..10.030
SHP..1609434...5.043
SP...1290877...4.045
GP831747...2.606
ANAP..805308...2.523
DSP...678065...2.125
BBP...373137...1.169
BAĞIMSIZ..230948...0.724
BTP...153684...0.482
TKP84716...0.265
İP.79171...0.248
YTP78995...0.248
EMEP...18783...0.059
ÖDP12095...0.038
DP..7775...0.024
ATP.3326...0.010
MP..2452...0.008
LDP0...0.000