İnce: Savcı AKP, tanık PKK

İnce: Savcı AKP, tanık PKK
İnce: Savcı AKP, tanık PKK
Ergenekon davasında CHP milletvekilleri dışarıda bekleyenlere konuşmalar yaptı. CHP'li İnce konuşmasında, "Davanın savcısı AKP, tanığı PKK, yargılanan Türkiye'dir" dedi.

Radikal.com.tr./DHA - Silivri’deki Ergenekon davasında verilen arada CHP milletvekilleri dışarıda bekleyenlere konuşmalar yaptı.
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce konuşmasında, "Bu topraklar ilk kez böyle bir mahkemeye tanıklık ediyor. Savcısı AKP , tanığı PKK , yargılanan Türkiye 'dir" dedi.
"Burada adalet yok, insanlık yok, hukuk yok" diyen İnce, "Savcısının başbakan olduğu bir dava. Sahte düzmece belgelerle insanlar içeride tutuluyor. Burada bir yargılama yapılmıyor. Bu cumhuriyetle hesaplaşmadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kökünü kurutmak için uydurulmuş bir davadır" ifadelerini kullandı.
İnce ayrıca Nazım Hikmet’ten alıntı yaparak, “Ben artık şarkı dinlemek değil şarkı söylemek istiyorum demiş ya Nazım, biz de artık adalet istiyoruz” dedi.
CHP Ankara milletvekili Emine Ülker Tarhan, “Bu düzen böyle gitmeyecek, güç aynı ellerde kalmayacak” diye konuşurken, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da, “Korkuyorlar, korkacaklar, korksunlar. Karanlığın bekçiliğini yapanlar görsünler ki, Mustafa Kemal’in askerleri yalanın iktidarını bozacak” şeklinde konuştu..