İnce tabakları elde kaldı

İnce tabakları elde kaldı
İnce tabakları elde kaldı
CHP kurultayının düzenlendiği salonun çevresi ise karnaval yeri gibi. Genel Başkan adayı Muharrem İnce'nin fotoğrafının bulunduğu tabaklar satıcının elinde kaldı.

CHP 'nin olağanüstü kurultayının yapıldığı Ankara ATO Kongre Merkezi'nin içinde, renk renk kartlarla girilebilen salonlarında "siyaset" kongre merkezinin fuayesinde ve özellikle bahçesinde ise renkli bir ' hayat ..

CHP'Lİ BELEDİYENİN İŞTEN ÇIKARDIĞI İŞÇİLERE FEYZİOĞLU'NDAN DESTEK ATO'nun girişinde, CHP'li Beşiktaş Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçiler, önlerinde yere serdikleri gazetelerin üzerindeki soğan ekmekleri, arkalarında ise "taşerona hayır" pankartı ile oturma eylemi yapıyorlar.  İşçilere Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da destek verdi.ZARARINA İNCE TABAKLARI SATIYOR

ATO Kongre merkezinin fuayesinden ise parti organları tarafından kurulan çeşitli stantlar  var. Stantlarda, CHP'nin faaliyetleri anlatılıyor.  Kongre merkezinin dış kapısında Atatürk fotoğraflı ve resimli tişört, atkı ve aksesuar satanlar var. Sadece Atatürk değil; Kılıçdaroğlu resimli atkılar da var. Bir kişi ise  üzerinde Muharrem İnce'nin fotoğrafının yer aldığı seramik tabakları satıyor. Hürriyet'in haberine göre "Kütahya'dan geldim. Muharrem İnce'nin ailece hastasıyız" diyor ve anlatıyor tabakların hikayesini "17 liraya mal ettim tanesini bu tabakların. Renk renk yaptım. Toplam 200 tane. Burada 10 liraya satıyorum. Ama pek alan yok. 20 tane satabildim. Şimdi elimde taşımayayım, dönüşte alayım deyip, bakıp gidiyorlar..."
KUBİLAY FİLMİNİN OYUNCU VE YÖNETMENİ BİLE VAR
CHP kurultayı'na sanatçı ilgisi de var. Kubilay 1924 ile "iş ve ekmek" filmlerinin yönetmen ve oyuncuları da kurultay bahçesindeydi. Üzerindeki "freedom" yazılı tişörtü ile oyuncu Muammer Eser, "CHP karnavalının" renkli görüntüleri içinde yer aldı.

DEMOKRASİ KARNAVALI DA VAR... CHP'deki renkli görüntülere en büyük katkı ise, Parti Meclisi adaylarından geliyor. Genel Başkan seçimi için oy kullanılırken, tüm fuaye ve dış kapıda, ellerinde pankartlar, afişlerle dolaşanlar, adayların tanıtımını yapıyorlar. Kimi adaylar sıcak havayı gözönüne alarak üzerinde isimleri yazılı yelpazeler dağıtıyor partililere; kimisi kartını iliştirdiği kolonyalı mendilleri veriyor.
Bazıları da Gezi olaylarından medet umuyor seçilmek için; Gezi ile Deniz Gezmiş'i birleştirip, üzerinde Gezi protestoları sırasında, oksijen maskeli fotoğrafının olduğu broşür dağıtan "Gezi'nin Deniz'i" bile var...


YÜRÜYEN MERDİVEN BOZULDU Binada yukarıya çıkan yürüyen merdiven bozuldu