İnönü, genel merkez referanslı yardımcısını da görevden aldı

İnönü, genel merkez referanslı yardımcısını da görevden aldı
İnönü, genel merkez referanslı yardımcısını da görevden aldı
Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarığül ile yaşadığı tartışmalar ve istifalar sonrası Şişli Belediye Başkan Yardımcılığı'na getirilen Uğur Erhan Dinçer'i de görevden aldığı ortaya çıktı. Dinçer'in CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun referansıyla Ankara'dan İstanbul'a geldiği öne sürülmüştü.

RADİKAL-Şişli Belediyesi'nde sular durulmuyor. Eski başkan Mustafa Sarıgül’ün oğlu ve Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül ile  yaşadığı tartışmaları adliye koridorlarına taşıyan Başkan Hayri İnönü Emir Sarıgül'ün yerine genel merkezin referansıyla atadığı Başkan Yardımcısı Avukat Uğur Erhan Dinçer’i de görevden aldı. Habertürk gazetesinde yer alan habere göre 30 Mart 2014’teki yerel seçimlerde Şişli Belediye Başkanı seçilen Hayri İnönü, aynı zamanda eski başkan Mustafa Sarıgül’ün oğlu olan başkan yardımcısı Emir Sarıgül’le yaşadığı tartışmayla gündeme gelmişti. Hayri İnönü, Emir Sarıgül’ün kendisine küfür ettiğini öne sürmüş, İnönü’nün eşi Nazlı İnönü de “Mustafa Sarıgül bizi ve çocuklarımızı ölümle tehdit etti, istifa etmesi için eşime baskı yapıyor” demişti. Hem Şişli’nin eski belediye başkanı Mustafa Sarıgül, hem de oğlu Emir Sarıgül iddiaları reddetmişti. Tartışma adliye koridorlarına taşınmıştı. Emir Sarıgül'ün başkan yardımcılığından istifa etmesi sonrası bazı başkan yardımcıları da istifa etmişti.

ANKARA 'DAN GELDİ AMA...

Yaşanan gelişmeler üzerine CHP Genel Merkezi krize el koymuş ve Avukat Uğur Erhan Dinçer’i Şişli Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirerek Ankara’dan İstanbul ’a göndermişti. Ankara’daki avukatlık ofisini kapatıp Şişli’ye gelen Dinçer’e, Zabıta, Mali Hizmetler, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Dış İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler, Sosyal Yardım İşleri müdürlükleri bağlanmıştı. Ancak, Kılıçdaroğlu ’nun onayıyla başkan yardımcısı yapılan Dinçer, 7 ay sonra Hayri İnönü tarafından görevden alındı. CHP Genel Merkezi, Dinçer’in görevden alınmasına tepki gösterdi. Dinçer’in de yakın çevresine “Beklenmeyen bir şey. Elimden geldiğince faydalı olmaya çalıştım. Henüz bir gerekçe bile gösterilmedi” siteminde bulunduğu öğrenildi. Ankara Barosu’na kayıtlı olan Dinçer, Hamdi Yaver Aktan, Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü ismin avukatlığını yapıyordu. Dinçer, göreve başladıktan sonra, “Şişli halkına hizmet vermek için göreve takdir edildim. Memnunum. Birlik olmak adına, görevimin gereklerini yerine getireceğim” demişti.