İşçi Partisi'nin adı değişti: İşte partinin yeni ismi ve logosu

İşçi Partisi'nin adı değişti: İşte partinin yeni ismi ve logosu
İşçi Partisi'nin adı değişti: İşte partinin yeni ismi ve logosu
İşçi Partisi'nin bugün Ankara'da toplanan Milli Hükümet İçin Birlik Kurultayı'nda ismi ve logosu değiştirildi. Partinin yeni ismi Vatan Partisi oldu. Parti ambleminin ise buğday başaklarının çevrelediği Çoban Yıldızı olmasına karar verildi.

RADİKAL – İşçi Partisi Olağanüstü Genel Kurultayı bu sabah “Milli Hükümet İçin Birlik” sloganıyla Ankara Spor Salonu’nda toplandı. Kurultayda parti tüzüğünün birinci maddesinde yer alan isim ve amblem bilgilerini içeren bölümler değiştirildi. Partinin adının “Vatan Partisi”, ambleminin ise buğday başaklarının kucakladığı Çoban Yıldızı olmasına karar verildi.

Birinci madde değişikliğin ardından şu şekilde belirlendi:

Vatan Partisi, Türkiye işçi sınıfının, köylülerin, esnaf ve zanaatkarların, kamu çalışanlarının, fikir emekçilerinin, milli sanayici ve tüccarların ortak milli iktidarı için mücadele eden öncü partidir. Kısa adı Vatan Partisi’dir. Merkezi Ankara’dır.

Vatan Partisi, Türk Devrimi’nin milliyetçi, halkçı ve sosyalist birikimini, Parti’nin tüzük ve programı temelinde, tek bir disiplin altında kucaklar.

Parti’nin simgesi, buğday başaklarının kucakladığı Çoban Yıldızı’dır. Parti’nin flaması, kırmızı zemin üzerine beyaz renkte buğday başaklarının kucakladığı yıldızdır. Partinin simgesi, oy pusulalarında, beyaz zemin üzerinde buğday başaklarının kucakladığı yıldız olarak gösterilir.

Buğday başakları, vatan ve emeği simgeler. Çoban Yıldızı ise öncü partiyi ve bilimin yol göstericiliğini temsil eder.


  http://www.radikal.com.tr/129381812938187

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  PARTİNİN ADI VATAN OLSA NE YAZAR, KAFA DEĞİŞMEDİKTEN SONRA. - m.rozbilen

  Ne yalan söyleyim, Perinçek ve arkadaşlarının sıkılı yumruklarını görünce Bahçelinin MHP'sine sarılasım geliyor. Perinçek sol'un yüzkarasıdır.Nihayet hem adını hem amblemini değiştirerek nasyonal sosyalizmin ülkemizdeki versiyonu olduğunu göstermiştir. Hayırlı olmasın.

  İşçi sınıfının gözü aydın.... - Ali Karatay

  Adlarındaki leke temizlendi.

  Hmmm... - halukaka

  Milliyetçi ve Sosyalist? Nasyonal Sosyalst yani... Bu bana bir yerlerden tanıdık geliyor ama.

  Önemli Bir Sağ Fraksiyon - ocak dışı olan gomunist

  Doğu Perinçek anladı halkın İşçi Partisi'ni ne işçilikle ne solculukla alakasının olmadığını, isim değişikliğine gitti. Wikipedi sayfalarında sosyalizmi kaldırarak yeni partide Türk Milliyetçiliğini yazdılar. Kongrelerini de izledim ülkücü bıyıklı kişilere denk geliyordum. HEPAR ve BBP'den sonra Vatan Partisi de MHP'den oy çalacak. Önemli bir gelişme bu. Vatan Partisi'ne bu yolda başarılar diliyoruz. Bir de İŞÇİ gibi büyük bir kelimeyi partilerinin adından aldıkları için de ayrıca teşekkür ediyoruz. Herkes taşıyamaz o kelimeyi.

  İsabetli karar - Hayal Denizi03

  Doğru karar, isabetli yaklaşım. Temenni edilir ki seçmenin gönlünde de yer bulsun. Adı ak sicili kara olan Troller gitmeli. Hiç bir düşünce Cumhuriyete onlar kadar zarar veremez.

  Tebrikler - user808804

  Milliyetçi, halkçı, sosyalist. Yani kısacası nasyonal-sosyalist bir partimiz var, üstelikte Vatan Partisi.

  fake - amed amedsson

  bence amblemlerini değiştirmeden önce,kafalarını değiştirsinler.belki o zaman binde birlerden kurtulur