İsmet Yılmaz: Halkın F4'e güveni kalmadı

İsmet Yılmaz: Halkın F4'e güveni kalmadı
İsmet Yılmaz: Halkın F4'e güveni kalmadı
Bakan İsmet Yılmaz, "F-4 uçaklarına olan Türk halkındaki güven ortadan kalkmıştır. Bundan sonra bu uçaklar, kullanılırken iki sefer düşünmek gerekli diye düşünüyorum" dedi.

RADİKAL - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Konya’da 2 pilotun şehit olduğu askeri uçak kazasına ilişkin, “Bu F-4 uçaklarına olan Türk halkındaki güven ortadan kalkmıştır. Bundan sonra bu uçaklar, kullanılırken iki sefer düşünmek gerekli diye düşünüyorum. Bununla ilgili Kuvvet Komutanlarımız ve Genelkurmay Başkanımız gereğini yapacaktır” dedi.

Resmi temaslar için Irak ’ın Erbil kentinde bulunan Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Malatya’daki olaydan sonra şimdi bu Eskişehir’deki olayın da olması dolayısıyla bu uçaklara olan, ne kadar güvenli olmuş olursa biz onun modernizasyonunu yapmıştık. Bakımlı olduğunu söylüyorduk. Uçakların bakımlı olması önemlidir. Yaşı önemli değildir diyorduk. Ancak genelde bir de algı, gerçeğin gönüne geçer bazen. İşte şimdi bu F-4 uçaklarına olan Türk halkındaki güven ortadan kalkmıştır. Bundan sonra bu uçaklar, kullanılırken iki sefer düşünmek gerekli diye düşünüyorum. Bununla ilgili Kuvvet Komutanlarımız ve Genelkurmay Başkanımız gereğini yapacaktır. Tekrar şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.”

Yine F4 düştü: İki pilot şehit!

Genelkurmay Başkanlığı, Eskişehir’den planlı eğitim uçuşu için kalkan F-4E 2020 uçağının Konya Atış Sahasında henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğradığını, kazada Kurmay Yüzbaşı Pilot Mustafa Tanış ile Kurmay Yüzbaşı Pilot Mustafa Delikanlı’nın şehit olduğunu açıklamıştı.

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde 26 Şubat’ta 2 F-4 askeri uçağın düşmesi sonucu 4 pilot şehit olmuştu.


  http://www.radikal.com.tr/130716213071624

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ne kadar iyi düşünmüşsünüz! - 1000cucarachas

  Ben de savunma bakanlığı ve genelkurmay gibi kurumların uçakların güvenlik koşullarını halktan daha önce değerlendirerek önlem almaları gerektiğini düşünüyorum. Kullanılacak askeri techizatı halkın güvenine göre mi belirliyorsunuz? Referandum yapın bari.

  Sizin güveniniz önemli. - vemerald

  Pes yani, şimdiye kadar güvenimiz var mıydı? Hem, halkın güveni olsa ne olur? olmasa ne olur? Sanki uçuştan men etmeliydik de, etmemişiz gibi. Halkı karıştırıp sorumluluğu bize atmayın. Zatı alinizin güveni önemli. Yani sorumlu sizsiniz.

  Size de yok.... - citizen

  Halkı size de güveni yok ama hala tedavüldesiniz bay Savunma Bakanı....

  Uçan tabut. - user1025241

  Halkın F-4 den önce size güveni kalmadı,size.O babanın söyledikleri gitmesin kulaklarınızdan.."Saray yapacağınıza nice bozuk şey gibi, uçan tabutları da yenileseydiniz".