@ismailsaymaz

İstanbul Valisi: Plakasız polis aracı olamaz

İstanbul Valisi: Plakasız polis aracı olamaz
İstanbul Valisi: Plakasız polis aracı olamaz
CHP, İstanbul'daki 15 ilçede oy kullanılan okulların önünde görülen 'plakasız araçları', fotoğraflarıyla birlikte İstanbul Valiliği'ne bildirdi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Plakasız polis aracı olamayacağını" söyledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 20 araç hakkında işlem yapıldığını açıkladı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, İstanbul'daki pek çok ilçede oy kullanılan okulların önünde görülen 'plakasız araçlar' ile ilgili tespitleri ve fotoğrafları bir dosya halinde İstanbul Valiliği'ne gönderdiklerini açıkladı. Karayalçın, bu araçların 'polis aracı' olduğu yönündeki iddiaları da ilettikleri İstanbul Valisi Vasip Şahin'in kendilerine, "Plakasız polis aracı olamaz. Sivil polis aracı da olsalar plaka bulundurmak zorundalar" yanıtını verdiğini aktardı.

Karayalçın, İstanbul Valisi'nin konuyu önemsediğini ve 'derhal araştıracağını' söylediğini belirtti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü 'nden yapılan açıklamada ise "12'si polis, 8'i vatandaş aracı olmak üzere toplam 20 araç tespit edilerek haklarında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 23. Maddesi hükümlerince cezai işlem yapılmıştır" bilgisi verildi.

Milletvekili seçimlerinde 'plakasız araç' tartışması