İşte AK Parti'de CHP ve MHP'yle koalisyon görüşmelerini yürütecek ekip

İşte AK Parti'de CHP ve MHP'yle koalisyon görüşmelerini yürütecek ekip
İşte AK Parti'de CHP ve MHP'yle koalisyon görüşmelerini yürütecek ekip
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, koalisyon çalışmaları kapsamında AK Parti bünyesinde kurulan iki ayrı komisyonun üyeleriyle bir araya geldi. CHP ve MHP komisyonlarıyla yapılan toplantılarda, partilerin seçim bildirgeleri, vaatleri, koalisyon görüşmeleri sürecinde takip edilecek metot ve diğer detaylar değerlendirildi.

RADİKAL-  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, koalisyon çalışmaları kapsamında, AK Parti bünyesinde kurulan CHP ve MHP komisyonlarının üyeleriyle bir araya geldi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, AK Parti'de koalisyonla ilgili kurulan ve bir süredir çalışmalarına devam eden iki komisyon, muhalefetin seçim bildirgeleri ve vaatlerini inceleyerek rapor hazırladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu: AKP-CHP Koalisyon için karamsar değilim ama...

Komisyonlar, ayrıca Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında bugün iki ayrı toplantı gerçekleştirdi. CHP ve MHP komisyonlarının üyeleriyle ayrı ayrı gerçekleştirilen toplantılarda, muhalefetin seçimle ilgili beyannameleri, vaatleri, koalisyon görüşmeleri sürecinde takip edilecek metot ile diğer detaylar değerlendirildi.Başbakan Davutoğlu: Erken seçimi zorlarlarsa millete gitmekten tereddüt etmeyiz

CHP KOMİSYONUNDA 8, MHP'DE 12 İSİM

CHP ile ilgili kurulan komisyonda Numan Kurtulmuş, Ömer Çelik, Cevdet Yılmaz, Lütfi Elvan, Hüseyin Çelik, Mücahit Arslan, Taha Özhan ve Ali Sarıkaya yer aldı. MHP ile ilgili komisyonda ise Cevdet Yılmaz, Lütfi Elvan, Faruk Çelik, Taner Yıldız, Süleyman Soylu, Mahir Ünal, Naci Bostancı, Mustafa Elitaş, Salih Kapusuz, Vedat Bilgin, Ertan Aydın ve Ali Sarıkaya bulunuyor. 

Necati Özkan yazdı. "Koalisyon pazarlıkları için 10 altın kural"

(AA)