İşte CHP'nin seçim vaatlerinin maliyeti

İşte CHP'nin seçim vaatlerinin maliyeti
İşte CHP'nin seçim vaatlerinin maliyeti
CHP yazılı bir açıklamayla, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 1 yıl içinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği vaatlerin net maliyetinin 57.2 milyar lira olduğu açıklandı.

RADİKAL - CHP Genel Merkezi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, 19 Nisan'da açıkladığı "CHP Seçim Bildirgesi"ne yönelik yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, " Kemal Kılıçdaroğlu 'nun 1 yıl içinde yapmayı taahhüt ettiği vaatlerinin kesin maliyeti belirlendi. Yapılan hesaplamalara göre CHP'nin 1 yıl içinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği vaatlerin net maliyeti 57.2 milyar liradır. Bunun GSYH'ya oranı ise yüzde 2.94'tür" denildi.

Gülseli KENARLI / DHA


  http://www.radikal.com.tr/134335213433522

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  inandirici degil - user585955

  ilkokul mezunu birisi olarak CHP nin Vaatlerinin maliyetinin yanlis oldugunu gordum.sadece 5 milyon emekliye 2 maas ikramiye 1000 tl aylik bazindan hesapla 100 milyar lira yapar.asgari ucrete yapilacak zam vaadi hesaplamasinida baskasi yapsin eklesin.

  DAHA ÇOĞU YAPILABİLİR - Sebodil

  Daha çoğu yapılabilir. Ancak , ''yapılanlar sürdürülebilir mi?'' sorusunun cevabını vermeye çalıştığımızda yakın tarihimizdeki olaylar olumlu cevap vermenin çok zor olduğunu gösterir. Verimlilik ve üretim artırılmadan paranın değeri korunamaz ve enflasyon durdurulamaz. Bunun sonucu olarak sayılar büyür, refah azalır. Üretim ve verimlilik kollektif zekâ geliştirilerek yükseltilebilir. Kollektif zekâ ise yanlışlardan arındırılmış, yetersizlikleri giderilmiş , doğru akıl yürütme becerisini geliştiren eğitimle olur ve zaman alır. 12 yıllık öğretim sonunda termometreyi okuyamayanların sayısının okuyabilenlerin sayısından çok olduğu bilindiğinde üretimin ve verimliliğin kısa sürede artırılamayacağı çok net görülür.