İşte Erdoğan'la Gezi'yi görüşen 11 kişi

İşte Erdoğan'la Gezi'yi görüşen 11 kişi
İşte Erdoğan'la Gezi'yi görüşen 11 kişi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı projesi ve protestolarıyla ilgili olarak görüştüğü 11 kişi belli oldu.
Haber: TARIK IŞIK - tarik.isik@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Gezi Parkı ile başlayıp hemen hemen bütün Türkiye ’yi saran protesto eylemlerini sona erdirmek için AK Parti Genel Merkezi’nde bir heyeti kabul ediyor. 

Saat 16.00’da başlaması beklenen görüşmeden bir saat önce Başbakanlık, Erdoğan’la görüşecek 11 kişinin isimlerini açıkladı. Görüşmede Erdoğan’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik de katılacak. 

Erdoğan’la görüşecek 11 kişi şunlar: 

Ahmet Mümtaz Taylan (Oyuncu), Betül Tanbay (Taksim Platformu sözcüsü, ancak bireysel olarak katılıyor), Hale Çıracı (İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü), Kutluğ Ataman (Yönetmen), Nil Eyüboğlu (Öğrenci), Rumeysa Kiger, Selva Gürdoğan (İTÜ Mimarlık Fakültesi), Zehra Öney, Zülfikar Kürüm, İpek Akpınar, Bülent Peker (Erdoğan’a mektup yazan AK Partili direnişçi). 

Başbakan Erdoğan saat 18.00’da yine Genel Merkez’de, Hasan Kaçan, Necati Şaşmaz ve Gökhan Özoğuz’u da kabul edecekti. Ancak bu heyette yer alan ve Athena müzik grubunun solistliğini yapan Gökhan Özoğuz, görüşmeye katılmayacağını duyurdu. Özoğuz, kişisel Twitter hesabından, "Kurunun yanında yaşın da yandığı bu süreci benden daha iyi ifade edecek üstadlarımıza öncelik tanınması gerektiğine inanıyorum" diye yazdı.