İşte liderlerin oy kullanacakları yerler

İşte liderlerin oy kullanacakları yerler
İşte liderlerin oy kullanacakları yerler
Türkiye sandık için saatleri sayarken siyasi liderlerin oy kullanacakları yerler belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Selahattin Demirtaş genel seçimde İstanbul'da, Ahmet Davutoğlu Konya, Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli ise Ankara'da sandık başına gidecek.

RADİKAL- Türk halkının sandık başına gideceği 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , İstanbul'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya'da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'da, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da İstanbul'da oy kullanacak. TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise geçen seçimde olduğu gibi Gölbaşı Şahin Sevin İlkokulunda sandık başında olacak.

KILIÇDAROĞLU YİNE ARJANTİN İLKOKULU'NDA OY ATACAK

Son mitingini memleketi Konya'da yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu 7 Haziran sabahı oyunu yine Konya'da kullanacak. Davutoğlu ardından da seçim sonuçlarını takip etmek üzere Ankara'da bulunacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, daha önceki seçimlerde olduğu gibi yine evinin bulunduğu Çukurambar'daki Arjantin İlkokulunda sandık başına gidecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anıttepe İlkokulunda oyunu verecek ve daha sonra seçim sürecini parti genel merkezinde takip edecek.

KAMALAK VE DESTİCİ ANKARA'DA

HDP Eş Genel Başkanlarından Selahattin Demirtaş İstanbul'da, Figen Yüksekdağ ise Van'da Zaferler İlkokulu ve Ortaokulunda oy verecek.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Ankara'da Turhan Dökmeci İlkokulunda, eski Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Saadet Partisi Ankara milletvekili adayı Mustafa Destici de Fethiye Kemal İlkokulunda sandığa gidecek.

BAKANLARIN OY KULLANACAĞI YERLER

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Keçiören'deki Çizmeci İlkokulunda, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da Ankara'da oy verecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana'da Ziyapaşa İlköğretim Okulu'nda, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir'de Gaziemir Rota Kolejinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul'da Altunizade Hafize Özal Ortaokulu'nda oyunu kullanacak.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ise Sakarya Ahmet Akkoç İlkokulu'nda sandık başında olacak.

ZEYBEKCİ DENİZLİ, YILMAZ VE EKER DİYARBAKIR'DA

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Kocaeli'de, Ekonomi  Bakanı Nihat Zeybekci Denizli'de, Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'nde, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Diyarbakır'da oy verecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de Diyarbakır Yenişehir Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi'nde, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin Ankara Cevizlidere Caddesindeki Süheyla Sıtkı Alp İlkokulunda, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Dikmen Öğretmen Necla Kızılbağ Ortaokulu'nda oy kullanırken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da Kayseri'de sandığa gidecek.

(AA)