İşte yeni TBMM!

İşte yeni TBMM!
İşte yeni TBMM!
1 Kasım seçimleri sonunda Meclis'te görev alacak milletvekilleri belli oldu. İşte TBMM'nin seçilen 550 vekili.

ADANA

AKP: Ömer Çelik, Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Talip Küçükcan, Mehmet Şükrü Erdinç,Tamer Dağlı

CHP: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan MHP: Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz

HDP: Meral Danış Beştaş

ADIYAMAN

AKP: Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat

HDP: Behçet Yıldırım

AFYONKARAHİSAR

AKP: Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal,

MHP: Mehmet Parsak

CHP: Burcu Köksal

AĞRI

HDP: Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir

AKP: Cesim Gökçe

AKSARAY

AKP: İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti

AMASYA

AKP: Mehmet Naci Bostancı, Haluk İpek

CHP: Mustafa Tuncer

ANKARA 1. BÖLGE

AKP: Ali Babacan, Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Fatih Şahin, Tülay Selamoğlu

CHP: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi MHP: Zühal Topcu, Erkan Haberal

HDP: Sırrı Süreyya Önder

ANKARA 2. BÖLGE

AKP: Cemil Çiçek, Yıldırım Tuğrul Türkeş, Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Nevzat Ceylan

CHP: Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil

MHP: Şefkat Çetin, Mustafa Mit

ANTALYA

AKP: Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu

CHP: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök

MHP: Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul

ARDAHAN

AKP: Orhan Atalay

CHP: Öztürk Yılmaz

ARTVİN

AKP: İsrafil Kışla

CHP: Uğur Bayraktutan

AYDIN

CHP: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız

AKP: Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz, Mustafa Savaş

MHP: Deniz Depboylu

BALIKESİR

AKP: Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, Kasım Bostan

CHP: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça

MHP: İsmail Ok

BARTIN

AKP: Yılmaz Tunç

CHP: Muhammet Rıza Yalçınkaya

BATMAN

HDP: Ayşe Acar Başaran, Mehmet Ali Aslan, Saadet Becerekli

AKP: Ataullah Hamidi

BAYBURT

AKP: Naci Ağbal, Şahap Kavcıoğlu

BİLECİK

AKP: Halil Eldemir

CHP: Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AKP: Cevdet Yılmaz, Enver Fehmioğlu

HDP: Hişyar Özsoy

BİTLİS

HDP: Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı

AKP: Vedat Demiröz

BOLU

AKP: Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü

CHP: Tanju Özcan

BURDUR

AKP: Bayram Özçelik, Reşat Petek

CHP: Mehmet Göker

BURSA

AKP: Mehmet Müezzinoğlu, Efkan Ala, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmail Aydın, Zekeriya Birkan, Hakan Çavuşoğlu, Bennur Karaburun, Muhammet Müfit Aydın, Osman Mesten

CHP: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu

MHP: İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir

ÇANAKKALE

AKP: Bülent Turan, Ayhan Gider

CHP: Muharrem Erkek, Bülent Öz

ÇANKIRI

AKP: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz

ÇORUM

AKP: Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt

CHP: Tufan Köse

DENİZLİ

AKP: Nihat Zeybekci, Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, Cahit Özkan

CHP: Melike Basmacı, Kazım Arslan

MHP: Emin Haluk Ayhan

DİYARBAKIR

HDP: İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp

AKP: Mehmet Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal

DÜZCE

AKP: Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir

EDİRNE

CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan

AKP: Rafet Sezen

ELAZIĞ

AKP: Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı

ERZİNCAN

AKP: Sebahattin Karakelle, Serkan Bayram

ERZURUM

AKP: Recep Akdağ, Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz

MHP: Kamil Aydın

ESKİŞEHİR

AKP: Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay

CHP: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel

GAZİANTEP:

AKP: Mehmet Şimşek, Abdulhamit Gül, Ahmet Uzer, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Abdullah Nejat Koçer, Abdulkadir Yüksel, Mehmet Erdoğan

CHP: Akif Ekici, Mehmet Gökdağ

HDP: Mahmut Toğrul MHP: Ümit Özdağ

GİRESUN

AKP: Nurettin Canikli, Cemal Öztürk, Sabri Öztürk

CHP: Bülent Yener Bektaşoğlu

GÜMÜŞHANE

AKP: Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş

HAKKARİ

HDP: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan

HATAY

AKP: Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Fevzi Şanverdi, Hacı Bayram Türkoğlu

CHP: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem

MHP: Mehmet Necmettin Ahrazoğlu

IĞDIR

HDP: Mehmet Emin Adıyaman

AKP: Nurettin Aras

ISPARTA

AKP: Süreyya Sadi Bilgiç, Sait Yüce

CHP: İrfan Bakır

MHP: Nuri Okutan

İSTANBUL 1. BÖLGE

AKP: İsmail Kahraman, Mustafa Ataş, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Azmi Ekinci, Osman Boyraz, Hasan Turan, Hasan Sert, Mehmet Ali Pulcu, Hurşit Yıldırım, Hulusi Şentürk

CHP: Şafak Pavey, Gamze Akkuş İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan, Yakup Akkaya

HDP: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya

MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter

İSTANBUL 2.BÖLGE

AKP: Hayati Yazıcı, Volkan Bozkır, Burhan Kuzu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Fatma Betül Sayan Kaya, Ekrem Erdem, Aziz Babuşcu, Durmuş Ali Sarıkaya, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge. Haydar Ali Yıldız, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan

CHP: Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer Ayata, Gülay Yedekci, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin

HDP: Celal Doğan, Filiz Kerestecioğlu

MHP: Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan

İSTANBUL 3. BÖLGE

AKP: Mehmet Mehdi Eker, Mustafa Şentop, Mehmet Doğan Kubat, Serap Yaşar, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Nureddin Nebati, Mehmet Metiner, Harun Karaca, Tülay Kaynarca, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Halis Dalkılıç, Mürteza Zengin, Yıldız Seferinoğlu, Abdullah Başcı

CHP: Bihlun Tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre, Sibel Özdemir

HDP: Pervin Buldan, Garo Paylan, Erdal Ataş

MHP: Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem

İZMİR 1. BÖLGE

CHP: Selin Sayek Böke, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit, Murat Bakan

AKP: Binali Yıldırım, Mahmut Atilla Kaya, Hüseyin Kocabıyık, Necip Kalkan

MHP: Oktay Vural

İZMİR 2. BÖLGE

CHP: Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Atila Sertel, Kamil Okyay Sındır

AKP: Fatma Seniha Nükhet Hotar, İbrahim Mustafa Turhan, Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli

MHP: Ahmet Kenan Tanrıkulu

KAHRAMANMARAŞ

AKP: Mahir Ünal, Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, Celalettin Güvenç, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç

MHP: Fahrettin Oğuz Tor

KARABÜK

AKP: Mehmet Ali Şahin, Burhanettin Uysal

KARAMAN

AKP: Recep Konuk, Recep Şeker

KARS

AKP: Ahmet Arslan, Yusuf Selahattin Beyribey

HDP: Ayhan Bilgen

KASTAMONU

AKP: Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir

KAYSERİ

AKP: Mehmet Özhaseki, Taner Yıldız, Mustafa Elitaş, İsmail Tamer, Hülya Nergis, İsmail Emrah Karayel, Sami Dedeoğlu

MHP: Yusuf Halaçoğlu

CHP: Çetin Arık

KIRIKKALE

AKP: Ramazan Can, Abdullah Öztürk, Mehmet Demir

KIRKLARELİ

CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu

AKP: Selahattin Minsolmaz

KIRŞEHİR

AKP: Salih Çetinkaya, Mikail Arslan

KİLİS

AKP: Reşit Polat, Mustafa Hilmi Dülger

KOCAELİ

AKP: Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman

CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan

MHP: Saffet Sancaklı

KONYA

AKP: Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ahmet Sorgun, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Hacı Ahmet Özdemir, Ömer Ünal

MHP: Mustafa Kalaycı

CHP: Mustafa Hüsnü Bozkurt

KÜTAHYA

AKP: Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu. İshak Gazel, Ahmet Tan

MALATYA

AKP: Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci

CHP: Veli Ağbaba

MANİSA

AKP: Selçuk Özdağ, Recai Berber, Uğur Aydemir, Murat Baybatur, İsmail Bilen

CHP: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer

MHP: Erkan Akçay

MARDİN

HDP: Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Ali Atalan

AKP: Orhan Miroğlu, Ceyda Çankırı

MERSİN

AKP: Lütfi Elvan, Yılmaz Tezcan, Ali Cumhur Taşkın, Hacı Özkan

CHP: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı, Serdal Kuyucuoğlu

MHP: Oktay Öztürk, Baki Şimşek

HDP: Dengir Mir Mehmet Fırat

MUĞLA

CHP: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir

AKP: Hasan Özyer, Nihat Öztürk

MHP: Mehmet Erdoğan

MUŞ

HDP: Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım

AKP: Mehmet Emin Şimşek

NEVŞEHİR

AKP: Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider

NİĞDE

AKP: Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen

CHP: Ömer Fethi Gürer

ORDU

AKP: Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ergün Taşcı

CHP: Seyit Torun

OSMANİYE

AKP: Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu

MHP: Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy

RİZE

AKP: Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak

SAKARYA

AKP: Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu

CHP: Engin Özkoç

MHP: Zihni Açba

SAMSUN

AKP: Akif Çağatay Kılıç, Çiğdem Karaaslan, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı

CHP: Kemal Zeybek, Hayati Tekin

MHP: Erhan Usta

SİİRT

HDP: Kadri Yıldırım, Besime Konca

AKP: Yasin Aktay

SİNOP

AKP: Nazım Maviş

CHP: Barış Karadeniz

SİVAS

AKP: İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Mehmet Habib Soluk

CHP: Ali Akyıldız

ŞANLIURFA

AKP: Faruk Çelik, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Akyürek, İbrahim Halil Yıldız, Mahmut Kaçar, Kemalettin Yılmaztekin

HDP: Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan

ŞIRNAK

HDP: Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encu, Aycan İrmez

TEKİRDAĞ

CHP: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü

AKP: Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün

TOKAT

AKP: Coşkun Çakır, Zeyid Aslan, Celil Göçer, Yusuf Beyazıt

CHP: Kadim Durmaz

TRABZON

AKP: Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora

CHP: Haluk Pekşen

TUNCELİ

HDP: Alican Önlü

CHP: Gürsel Erol

UŞAK

AKP: Mehmet Altay, Alim Tunç

CHP: Özkan Yalım

VAN

HDP: Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Nadir Yıldırım, Tuğba Hezer Öztürk, Adem Geveri, Bedia Özgökçe Ertan

AKP: Beşir Atalay, Burhan Kayatürk

YALOVA

AKP: Fikri Demirel

CHP: Muharrem İnce

YOZGAT

AKP: Bekir Bozdağ, Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer

ZONGULDAK

AKP: Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar

CHP: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş