İşyerine Davutoğlu pankartı asan CHP'li disipline sevk edildi

İşyerine Davutoğlu pankartı asan CHP'li disipline sevk edildi
İşyerine Davutoğlu pankartı asan CHP'li disipline sevk edildi
Antalya'da CHP'li işadamı Mustafa Yılmaz, Ak Partili Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün ricasıyla işyerine Başbakan Ahmet Davutoğlu için 'Hoş Geldiniz' pankartı asılmasına izin verince disipline sevk edildi.

RADİKAL-Antalya'da   CHP ’li eski Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, işadamı Mustafa Yılmaz, Ak Partili Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ricasıyla işyerine Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu için ’Hoş Geldiniz’ pankartı asılmasına izin verince İl Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Yılmaz, savunma hakkını bile kullanmadan partisinden istifa etti.

İstifasını yazılı açıklamayla duyuran Yılmaz, uzun yıllar Doğru Yol Partisi’nin çeşitli kollarında siyaset yaptıktan sonra, 2009 yerel seçimleri öncesi aldığı teklif üzerine CHP saflarına katılarak Kepez ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeliklerine seçildiğini dile getirdi. Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’la çalıştığı 5 yıl içinde Antalya menfaatlerini hep ön planda tuttuğunu ve parti grubu içerisinde de zaman zaman baş gösteren aykırı görüşlerde de sürekli birleştirici bir rol üstlendiğini kaydetti.
Açıklamasında 2014 yerel seçimleri öncesi, partisinin Kepez Belediye Başkan adaylığı teklifini geri çevirdiğini, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkan vekilliği görevinde de istifa ederek ihmal ettiği işlerinin başına döndüğünü kaydeden Yılmaz, kendisini istifa götüren süreci şu sözlerle anlattı:

"10 Ocak 2015 tarihinde, Başbakan sayın Ahmet Davutoğlu’nun il kongresi için Antalya’ya gelmesi münasebetiyle, her zaman kendisini takdir ettiğim ve sevgi duyduğum Kepez Belediye Başkanı sayın Hakan Tütüncü’nün ricası sonucu, Gazi Bulvarı’ndaki iş yerimin yol cephesine, ’Sayın Başbakanım Hoş Geldiniz’ yazılı pankartın asılmasına izin vermem sebebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Disiplin Kurulu’nun, 5 Mart tarihli yazısıyla, konuyla ilgili tarafımdan yazılı savunmam veya bizzat şahsımın sözlü savunma vermeye davet edilip, hatta varsa elimde delilim ortaya koymam istenmiştir. İş yerimin cephesine neyi astırıp, neyi astırmamam gerektiği ile ilgili kimseden icazet alacak durumda değilim. Ayrıca bu konularla meşgul olmayacak kadar da yoğun bir iş adamıyım."
Disipline sevkinin CHP Genel Merkezi tarafından da bilindiğini ve telkin telefonları aldığını aktaran Yılmaz, "Buna karşın davranış biçimimle ilgili savunma hakkımı kullanmaya dahi gerek duymuyor, CHP üyeliğinden istifa ediyorum" dedi.

İSTİFA EDİP GERİ DÖNMÜŞTÜ

Antalya’nın tanınmış işadamlarından Yılmaz, 2010 yılında da belediye meclis üyeliğinden istifa edip, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’la görüşmesinin ardından geri dönmüştü. 30 Temmuz 2010 tarihinde Kepez ve Büyükşehir belediye başkanlıklarına gönderdiği yazıyla resmen istifa eden Yılmaz, 2 Ağustos günü yeni yazılı bir açıklamayla "İstifa kararımı, parti kamuoyunun, iş dünyasının, Büyükşehir Belediye Başkanım Mustafa Akaydın’ın ’geri dön’ çağrısı ve en son tarihinde sayın Deniz Baykal ile başbaşa yaptığımız görüşme neticesi, Deniz Baykal’ın ısrarı ve ricası söz konusu istifa kararımı geri aldım" diye göreve döndüğünü ilan etmişti.

AA