İttifak yapan Kamalak ve Destici'den Erbakan'ın mezarına ziyaret

İttifak yapan Kamalak ve Destici'den Erbakan'ın mezarına ziyaret
İttifak yapan Kamalak ve Destici'den Erbakan'ın mezarına ziyaret
SP Genel Başkanı Kamalak, "Merhum Erbakan hocamız duruşu milli, sistemi evrensel olan bir liderdi. O tek başına bir ümmetti. Aynı şekilde Muhsin Bey başkanımız da bir davanın fedakar kahramanıydı. İki kardeş parti olarak o iki büyük insanın vermiş olduğu emaneti inşallah onların arzulamış oldukları hedeflere çıkaracağız" dedi.

İSTANBUL Genel seçimlere birlikte girme kararı alan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kamalak ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın kabrini ziyaret etti.  Kamalak ve Destici ile eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığı'ndaki kabrini ziyaret etti. Erbakan'ın mezarı başında dua eden Kamalak ve Destici, Kuran-ı Kerim ve dua okunmasının ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

DESTİCİ: ERBAKAN HOCAMIZ TÜRKİYE 'DE ÇIĞIR AÇTI

BBP Genel Başkanı Destici, “Erbakan hocamız Türkiye'de bir çığır açtı. Türkiye'deki dindar kesimlerin temsilcisi oldu. İnanç ve din özgürlüğü noktasında insanlarımız zulme varacak haksızlıklarla karşı karşıya kalmışlardı. Erbakan o dönemde başbakanlık mertebesine kadar yükseldi. Milli değerlere çok önem veriyordu. Kendisinin Türkiye'ye hizmetleri unutulmayacaktır. Erbakan o dönemde çok vefalı olan şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nu dost buldu" dedi. Konuşmasında, 28 Şubat dönemine vurgu yapan Destici, “Keşke o dönem yaşanmasaydı. Keşke o dönem hükümetin önü kesilmeseydi de Türkiye'miz bugün yaşadığı olumsuzlukların hiçbirisini yaşamak durumunda kalmayacaktı" diye konuştu

KAMALAK: O TEK BAŞINA BİR ÜMMETTİ

Daha sonra söz alan SP Genel Başkanı Kamalak ise, “Merhum Erbakan hocamız duruşu milli, sistemi evrensel olan bir liderdi. O tek başına bir ümmetti. Aynı şekilde Muhsin Bey başkanımız da bir davanın fedakar kahramanıydı. İkisine de rahmet diliyorum. Her iki liderimizin de bırakmış olduğu emanet bugün ehil ellerdedir. İki kardeş parti olarak o iki büyük insanın vermiş olduğu emaneti inşallah onların arzulamış oldukları hedeflere çıkaracağız" dedi.

EYÜP SULTAN'DA SEÇİM STARTINI VERECEKLER

Ziyarete, Kamalak ve Destici'nin yanı sıra iki partinin il yöneticileri, bazı milletvekili adayları ile partiler de katıldı. Kamalak ve Destici, Eyüp Sultan Camii'nde cuma namazının seçim startını verecek.

(İbrahim AKTÜRK / DHA)