İzmir çok üzgün

CHP lideri Deniz Baykal, bugün devlet töreniyle toprağa verilecek olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina için geldiği
İzmir'de Büyükşehir Belediyesi binasındaki Çetin Emeç Toplantı Salonu'nda taziyeleri kabul etti.

İZMİR - CHP lideri Deniz Baykal, bugün devlet töreniyle toprağa verilecek olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina için geldiği
İzmir'de Büyükşehir Belediyesi binasındaki Çetin Emeç Toplantı Salonu'nda taziyeleri kabul etti. Sabah yapılan çalışmayla Çetin Emeç Toplantı Salonu'na Ahmet Piriştina'nın resminin yer aldığı büyük boy posteri yerleştirildi, çevresi karanfillerle süslendi. Piriştina'nın fotoğrafı önüne gelen sevenleri, ellerindeki karanfilleri bıraktı. Daha sonra da Baykal ve CHP yöneticilerine başsağlığı diledi.
İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, Piriştina'nın görevi başında vefat eden ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu, ölümünün sadece İzmir'de değil bütün Türkiye'de üzüntü yarattığını söyledi. Göksu, "Piriştina son yolculuğuna eniyi şekilde uğurlanacak. Cenaze saat 15.00'te Adli Tıp Morgu'ndan alınacak, Plevne Bulvarı istikametiyle önce 15.30'da evinin, ardından da 9 Eylül Meydanı'nda CHP İl Merkezi önüne getirilecek. Cenaze saat 16.00'da Konak Meydanı'na ulaştırılacak ve burada bir katafalka yerleştirilecek. Saat 17.15'te de Konak Meydanı'ndaki İsabey Camii'nde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Narlıdere Aşağı Mezarlık'ta toprağa verilecek. Bu güzergâhlar trafiğe kapatılacak" dedi.
Yeni başkan seçilecek
Göksu, Büyükşehir Belediye Başkanı'nın belediye meclisi tarafından seçileceğini ve seçilecek kişinin bir dahaki seçimlere kadar 4 yıl 9 ay İzmir'i yöneteceğini söyledi. Göksu, meclis üyelerinin 10 gün içinde olağanüstü toplantıya çağrılacağını belirtti.
(dha, aa)