'İzmir'e neden bu kadar sık geliyorsunuz?' sorusuna yanıt verdi

'İzmir'e neden bu kadar sık geliyorsunuz?' sorusuna yanıt verdi
'İzmir'e neden bu kadar sık geliyorsunuz?' sorusuna yanıt verdi
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İzmir'e sık gelmesinin nedenine ilişkin soruya, "Partimin ne genel başkanı, ne partimizin üst düzey yönetiminden hiçbir Allah'ın kulu 'İzmir'e git' demiyor bana. Egeli olmamızın da verdiği şeyle İzmir'e sempati duyuyoruz" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci İzmir'de basın toplantısı düzenledi. Zeybekci, "basın toplantısında 'İzmir'i kurtarıcılarından kurtaracağız" sözüyle ne anlatmak istediğinin sorulmasına ilişkin, "İzmir'i değil, her şeyi. İzmir diye kastım asla yok. Hani var ya işin kolayına kaçmak... İşi bir kurtarıcıya sevk etmek anlamında söylüyorum. Bir kişi, 'Nihat Zeybekci kurtarsın', 'bakan kurtarsın', birine havale etmek yerine topyekün o şehrin, o işin, o konunun sahiplerinin o konuyu kurtarması anlamında söyledim. Sakın başka bir yere gitmesin" ifadelerini kullandı.

'HİÇBİR ALLAH'IN KULU DEMİYOR'
Bakan Zeybekci, İzmir'e sık gelmesinin nedenine ilişkin soruya, "Partimin ne genel başkanı, ne partimizin üst düzey yönetiminden hiçbir Allah'ın kulu 'İzmir'e git' demiyor bana. Böyle bir şey söylenmiyor. Görevim gereği, İzmir'e olan sevgimiz gereği, Egeli olmamızın da verdiği şeyle İzmir'e sempati duyuyoruz. İzmir gelinmesi gereken bir yer. Ülkemizin başkent Ankara hariç ikinci büyük şehri. Ekonomik anlamda çok büyük gelecek vaat eden şehrimiz" yanıtını verdi.

"İZMİR'DEN BİRİNCİ PARTİ ÇIKMAYI İSTİYORUZ"
Zeybekci seçimde AK Parti 'nin İzmir için hedefinin sorulması üzerine, "Birinci parti olarak çıkmak tabi ki. Bütün partiler gibi birinci parti olarak çıkmak istiyoruz" dedi. Bakan Zeybekci, İEF açılış saatinde yapılan değişikliğe ilişkin de açılışa farklı ülkelerden 15 bakanın katılacağını, saat olarak herkese ortak bir nokta olması için ayarlama yapıldığını söyledi.

AA