İzmir'i sallayan fotoğraf!

İzmir'i sallayan fotoğraf!
İzmir'i sallayan fotoğraf!
Başbakan olduğu dönemde İzmir ziyaretleri sırasında Büyükşehir Belediyesi'ni hiç ziyaret etmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kez Başkan Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. Ancak ziyarette çekilen fotoğraf ve Kocaoğlu'nun açıklamaları çok tartışıldı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , geçen hafta sonu gittiği İzmir’deki temaslarında bir ilke imza attı. Başbakanlığı döneminde defalarca gittiği İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’ni hiç ziyaret etmeyen Erdoğan, Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gitti ve Başkan Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Erdoğan, yaklaşık 20 dakika süren ziyaret sonunda Kocaoğlu’na plaket sunarken, Başkan da kendisine Saat Kulesi’nin gümüş bir biblosunu armağan etti. Stattaki sunum ve makamdaki buluşma nedeniyle Kocaoğlu’na CHP ’liler, sosyal medyada yoğun tepki gösterdi. Kocaoğlu’nun, Atatürk Stadı’ndaki, “Sayın Cumhurbaşkanım hoş geldiniz, şeref verdiniz. Kentimize yaptığınız bu ilk ziyarette şahsım ve dört milyon İzmirli adına, onur verdiniz diyorum. Şahsınızı ve hanımefendiyi saygıyla selamlıyor, teşekkür ediyorum” ifadelerine tepki gösteren CHP’liler, sosyal medyadan kendileri adına teşekkür edilmemesi gerektiğini vurguladı. CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir Facebook sayfasında, “Kendisine 4 milyon İzmirli adına hoş geldiniz denmiş olabilir bürokratik nezaketten... O dört milyonun içinde ben yokum” diye yazdı. Özdemir’in yazısını CHP eski PM üyesi Levent Eyipişiren ve il yöneticisi Kemal Kaygül gibi isimler de beğendi.

'YOKUZ' DEDİLER

Seferihisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Şenel sosyal medyadan, “Kocaoğlu RTE’ye 4 milyon İzmirli adına hoş geldiniz demiş, o 4 milyonun arasında Şenel Ailesi yok bilin istedim...” yazdı. Şenel’in Facebook hesabından kullandığı ifadelerin altına Konak Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Zeynep Cücen Tulgar da “Ben ve ailem de yok” yorumunda bulundu.


  http://www.radikal.com.tr/135556413555645

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  fazla abartılı bu kadarına hiç gerek yok - user986363

  Cumhurbaşkanlığı makamı saygı duyulması gereken bir makamdır ve bu makama gerekli bürokratik nezaket gösterilmelidir. Ancak hepimiz malum zatın hangi şekilde o makamı işgal ettiğini biliyoruz. Dolayısıyla böyle birine karşı Aziz Kocaoğlu'nun hoş geldiniz mesajını fazla abartılı buldum. Hukuk tanımayan birisi isterse kainat başkanı olsun benim gözümde minimum nezaketten fazlasını asla hak etmez. O minimum nezaket de zaten makama karşı gösterilmesi gereken bir nezakettir.

  Gereksiz tepki - user419331

  Kocaoğlu AKP den aday olmaz. Önceden TV kameralarına gereken şekilde karşılayacağını söylemişti. İzmir'lilerin tepkisi gereksizdir. Nezaketen ve kamu adabına uygun davranıldığı nettir. Kocaoğlu her yerde İzmir'in kalkınmasında merkezi hükümetten hiç bir fayda görmediklerini defalarca söylemiştir. Gezi eylemlerinde polise su verildiği için özür dilemiş ve daha sonrada tomalara su vermemiştir. Ayrıca CB nına tavrı ile muhafazakar seçmeni aldatmaya çalışacak havuz medyasına malzeme vermemiştir.

  polemik - gomen

  Aşgıdaki yorumda yanlış tespitler var. Bir defa aziz kocaoglunun belediye başkanlığı olarak son dönemi Bir daha aday olmayacağını söyledi. Hakkı oldugu halde milletvekilligini hiç düşünmedigini de söyledi.Aziz kocaoglunun yaptıgı makama bir saygıdır. kişiye degil.Yeterince polimklerdeb başı agrıyor zaten izmirde.Seçime yakın zaman kalmışken bir de cumhurbaşkanlıgı polemiyi yaşamak istemedi.İzmirde yaşayanlar bunu çok iyi bilir.Herhangi bir durumda bütün ak partili kurmaylar agız birligi etmişçesine aziz kocaogluna hücüm ediyorlar.Ne kadar projesine engel olundugunu bilseniz şaşarsınız.Yüzülecek körfez projesini bile iki yıldan fazladır bekletiyorlar ve hala 390 yılla yargılandıgını da hatırlatayım.Bir ara nerdeyse bütün ekibini içeriye aldılar iş yapamaz duruma gelsin diye.İzmire gelen her akp milletvekili chp den çok aziz kocaoglunu hedef tathtasına alan açıklamalarda bulunuyor İzmir sanki genle seçime değil yerel seçime gidiyor havası var..Düşünün bir de cumhurbaşkanına karşı bir olumsuz hareket yapsa başına gelebileceklerini.İzmir içinde yaşayınca olan bitene çok farklı bakıyorsunuz.Durum dışarıdan görüldügü gibi değil.

  KOCAOĞLU İYİ BİR ADAMDIR AMA YAPTIĞI YANLIŞTIR! - Ali Karatay

  Kendince "devlet terbiyesi" dersi vermek istemiş olabilir ama karşısındaki bir devlet adamından çok parti militanıdır, HDP'lilerin aldığı net tutumu alamıyorsa da, en azından "anayasanın ırzına geçme mitingi"ne katılmayabilirdi.

  Gayet Normal! - Training Specialist

  C.Başkanı sıfatı ile CHP'li bir büyükşehir belediyesinin ziyaret edilmesinde bir anormallik olduğunu düşünmüyorum. Anormal olan C.Başkanı sıfatı ile alenen tarafsızlığı yok sayarak siyaset yapılmasıdır. Sayın Kocaoğlu belki de bir sonraki dönem CHP'den aday olamayacağını bildiği için bugüne değin yapmadığını bugün yapıyor ve önümüzdeki dönem Akape'den aday olabileceğinin de sinyallerini veriyor olabilir! Her platformda her fırsatta bir parti genel başkanı edasıyla partisini eleştiren ve yerden yere vuran bir C.Başkanı'na hitaben yapılan karşılama mesajı elbette kendi partililerini rahatsız eder. Çünkü C.Başkanı ben %52 ile seçildim ve dolayısıyla o %52'nin C.Başkanıyım diyor! Nezaket çift yönlüdür, kaş yaparken göz çıkarmamak gerekir!