İzmir'in eğlence kralı AKP'ye katıldı

İzmir'in eğlence kralı AKP'ye katıldı
İzmir'in eğlence kralı AKP'ye katıldı
İzmir'de gece hayatı restoran işletmeciliğinin en önemli isimlerinden Ömür Şanlı AKP'ye katıldı.

 İzmir Kordon boyunda 120 içkili mekânın temsilcisi olan işadamı Ömür Şanlı, geçtiğimiz hafta bir törenle AKP ’ye katıldı. Daha önce CHP üyesi olan Şanlı’nın bu kararının arkasında yatanları ve detaylarını Hürriyet gazetesinden Ertuğrul Özkök bugünkü köşesinde yazdı.

İşte Özkök’ün yazısındaki o bölüm:
Ömür Şanlı Trakya kökenli bir İzmirli. Ailesi Selanik göçmeni. Son seçimde CHP’den aday adayı olmuş. Bu fotoğrafa özellik kazandıran asıl kimliği ise şu: Kendisi, Kordonboyu’ndaki 120 içkili mekânın temsilcisi.

Yani Türkiye’de rakı ve şarabın en fazla tüketildiği iki-üç coğrafyadan birinin. Geçmişte söylediği şu sözler hâlâ kulaklarda: “ Atatürk ’ün doğup büyüdüğü topraklarda doğdum. CHP’yi her zaman Atatürk’ün bir emaneti olarak gördüm. Babadan, dededen CHP’liyiz.”
Rozet takıldıktan sonra kendisine niye böyle bir karar aldığı sorulunca da şu cevabı vermiş: “Dün dündür, bugün bugün...”

Peki durup dururken niye böyle bir karar? İşini gördürmek derseniz, bağlı olduğu yer Konak ilçesi. Belediye başkanı CHP’li. Hadi orası cadde olduğu için Büyükşehir’e bağlı deyin. Oranın belediye başkanı da CHP’li...

Öyleyse niye?
Ömür Şanlı’nın tören sırasında söylediği sözlere bakalım: “ AK Parti ’nin İzmir’deki sıkıntısı önyargı. Parti içinde yaşam tarzına saygı gördüm. Kırmızı çizgilerime dokunurlarsa ben de AK Partili olmam.”

Biraz geriye dönelim. Şanlı son seçimde Kordon esnafının ve Balkan Rumeli Platformu esnafının baskısıyla CHP’den aday olduğunu söylüyor. Merak ettim. Acaba aynı çevreler şimdi onun AK Parti’den mi aday olmasını istiyor.