Jandarma El Nusra uyarısı yapmış

Jandarma El Nusra uyarısı yapmış
Jandarma El Nusra uyarısı yapmış
Redhack dün twitter'dan Reyhanlı saldırısıyla ilgili jandarma istihbaratına ait olduğunu öne sürdüğü belgeler paylaştı.

Radikal.com.tr - Redhack, Reyhanlı saldırılarıyla ilgili olduğunu iddia ettiği jandarma istihbarat belgelerini dün Twitter üzerinden yayımladı. Twitter hesabından “Reyhanlı’da ne oldu? Ne oluyor? İşte bu soruların cevabı” diye yazan Redhack, ellerine Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı’na ait bir takım ‘gizli’ ibareli belgeler geçtiğini belirtti. Belgelerde, Suriye ’de faaliyet gösteren El Kaide yanlısı gruplara ulaştırılmak üzere hazırlandığı iddia edilen bomba yüklü araçlara ilişkin detaylara yer verilirken bu araçların Suriye tarafından arandığı bilgisi dikkat çekiyor.

Belgelerde ayrıca, söz konusu planların, 25 Nisan tarihinde elde edildiği belirtilen ve Suriye’deki en etkili silahlı muhalif gruplardan El Nusra’nın, üç araca Türkiye ’ye yönelik bir eylemde kullanmak üzere bomba düzeneği yerleştirdiği yönündeki bilgilerle paralellik taşıdığı ibaresi dikkat çekiyor. Belgelerde Halkların Demokratik Kongresi (HDK) tarafından düzenlenecek olan ‘Barış ve Demokrasi Konferansı’na ‘terör örgütü sempatizanları’nın katılacağı ihbarı yapılıyor.

HATAY'DA OPERASYON

Bu arada Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ildeki Suriyeli sığınmacıların kaldığı yerlerde bombalı saldırı ve kaçırma eylemi hazırlığı içerisinde olduğu bilgisi alınan kişilere yönelik operasyonda 8 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
,
BELGELERDE DEMOKRASİ VE BARIŞ KONFERANSI DA VAR

Redhack'in açıkladığı jandarma istihbarat belgelerinde çözüm süreci ile birlikte Halkların Demokratik Kongresi tarafından düzenlenecek olan 'Barış ve Demokrasi Konferansı' hakkında da bilgiler yer alıyor. Raporda konferansa 'terör örgütü sempatizanları'nın katılacağı ihbarı yapılıyor.