Jet Fadıl'ın sırası da belli oldu

Jet Fadıl'ın sırası da belli oldu
Jet Fadıl'ın sırası da belli oldu
Siirt'ten bağımsız milletvekili adayı olan iş adamı Fadıl Akgündüz, kente gelerek bugün oy pusulasındaki sıralama için kura çekimine katıldı.

RADİKAL- İş adamı Fadıl Akgündüz, 7 Haziran günü yapılacak genel seçimlerde Siirt’ten bağımsız milletvekili adayı oldu. Akgündüz, bugün İl Seçim Kurulu’nda oy pusulasındaki sıralamaların yerinin belirlenmesi için yapılan kura çekimine katıldı.

Oy pusulasında 1’inci sırada yer alan Akgündüz, Siirt’te 13 yıl önce milletvekili seçildiğini ancak seçimlerin iptal edildiğini hatırlatırken şöyle dedi:"Tabii 13 yıl öncesinden kalan bir hatıramız vardı biliyorsunuz; hemşerilerimiz gösterdikleri bir teveccühleri vardı. Kişisel bir sıkıntım vardı, onu çözmek için devreye girmişlerdi. Ama ben bugün elhamdülillah kişisel bir ihtiyacım yok. Ama memleketimizin gençlerinin ihtiyaçları devam ettiğini görüyorum. Gideyim bu defa bana görev verirlerse artık memleketimizin, gençlerimizin emrinde bir dönem belki hizmet yapayım istedim. Bugünde geldik bağımsız adayların yer sırası için kura çekimi yapıldı, kura çekiminde birinci sırayı çektik. İnşallah seçimde de birinci sırayı alırız. Ben çok mutluyum, dün gece geldik, bugünden itibariyle de hemşerilerimizle buluşacağız."

ARAMA KARARI SORUSUNA YANIT: İYİ ŞEYLER ARANIR HER ZAMAN

Hakkında bazı basın yayın organlarında arama kararı olduğu yönünde haberlerçıktığını söyleyen Fadıl Akgündüz, "İyi şeyler aranır her zaman, arayıp bulmak istersiniz tabii gördüğünüz gibi buradayız. Adliye tesislerindeyim. Siz değerli basın mensupları gibi keşke herkes sizin gibi benimle bire bir görüşüp haber yapsa o zaman doğru haber verecek. Ama kimisi emek vermeden kendi başına haber yapıyor o zamanda yanlış şeyler olabiliyor. Ama vatandaşlar alıştı buna elhamdülillah bir sorunumuz yok. Bugün buradayız yine gördüğünüz gibi o dinamizmi her şeyi taşıyoruz ve kendimi de şirketimi de bütün imkanlarımı da feda etmek için her an hazırım" dedi.

Turan KOYUNCU/SİİRT-DHA