Kaçak inşaat terörü

ANAP Bakırköy Belediye Başkan adayı Ahmet Çetinsaya, Florya'da bir grup partiliyle gördüğü kaçak inşaatların sahiplerini uyarınca, demir çubuklarla saldırıya uğradı.

İSTANBUL - ANAP Bakırköy Belediye Başkan adayı Ahmet Çetinsaya, Florya'da bir grup partiliyle gördüğü kaçak inşaatların sahiplerini uyarınca, demir çubuklarla saldırıya uğradı. Çetinsaya'nın seçim çalışmasını izleyen Kanal D ekibinin de aralarında bulunduğu altı kişi yaralandı.
Her seçim öncesi yaptıkları kaçak inşaatlarla kenti yağmalayanlar, işi kendilerini uyaran belediye başkan adayına saldırmaya kadar götürdü.
İncirli'deki irtibat bürosundan parti araçları eşliğinde propaganda çalışmaları için çıkan Çetinsaya, Florya'da yapılan inşaatları ve hazır beton araçlarını görünce, konvoyu durdurdu. Partililerle birlikte inşaata giren Çetinsaya, müteahhitle görüşmek istedi. Ancak müteahhidi bulamadı.
Kalfa emretti: Saldırın
İnşaatın kalfasına, "Bunları boşuna yapıyorsunuz. Paranıza yazık. 29 Mart günü hepsi tek tek yıkılacak" diyen Çetinsaya, hiç ummadığı tepkiyle karşılaştı. Kalfanın emriyle inşaatın ön tarafından çıkan işçiler, Çetinsaya ve partililere saldırdı. Demir çubuk, sopa ve çekiçlerle Çetinsaya'ya yönelen saldırganları, korumalar engelledi. Ancak bu sırada korumalardan Hüseyin Kuzu, başına aldığı çekiç darbesiyle kanlar içinde yere yığıldı. İnşaatın arka tarafından gelenlerle birlikte sayıları 50'ye yaklaşan işçiler, Çetinsaya ve beraberindekileri çember içine alarak saldırılarını sürdürdü.
İki gazeteci de yaralı
Şenlikköy Polis Karakolu'ndan gelen polisler işçileri güçlükle engelledi. Çetinsaya'yı izleyen Kanal D muhabiri Aslı Teköz, kameraman Neyfel Salman, koruma Kuzu ile üç partili yaralandı.
Yaralılar çeşitli hastanelerde tedaviye alınırken, inşaatın merdivenlerinden düşen ve ayağı çatlayan Aslı Teköz'ün sol bacağı, diz altından itibaren alçıya alındı.
Olaydan sonra polis 25 işçiyi gözaltına aldı. Karakola giderek saldırganlardan şikâyetçi olan Çetinsaya, çıkışta yaptığı açıklamada,
"Bunlar böyle bir zihniyet. Zaten biz bu zihniyetleri yıkmak için yola çıktık. Pazartesi günü her şey daha net olacak. Kimse dağ başındaymış gibi ellerine geçirdikleri aletlerle zararsız insanlara saldıramaz" dedi.