Kaçırılan AKP'li Başkan: Kaldığım yerden devam

Bir ay önce PKK tarafından kaçırılan ve önceki gün Kuzey Irak'ta sivil toplum kuruluşlarına teslim edilerek serbest bırakılan AKP Hakkari İl Başkanı Abdülmecit Tarhan, Hakkari'de yaptığı basın açıklamasıyla siyaseti bırakmayacağını söyledi.

İDRİS EMEN

HAKKARİ - Hakkari’den Çukurca’ya hareket ederken 2 Eylül 2012 tarihinde PKK tarafından kimlik kontrolü sırasında kaçırılarak Kuzey Irak’a götürülen AKP Hakkari İl Başkanı Abdülmecit Tarhan, dün Kuzey Irak’ta Mazlum-Der, Hakkari Barosu ve İnsan Hakları Derneği’nden oluşan bir heyete teslim edilerek serbest bırakılmıştı. Dün akşam saatlerinde Hakkari’ye gelen Tarhan, bugün saat 13.00’da İnsan Hakları Derneği’nde bir basın açıklamasında bulundu.

“GENEL MERKEZ” ŞERHİYLE…
Yaptığı basın açıklamasında siyaseti bırakmayacağını belirten AKP Hakkari İl Başkanı Tarhan sözlerine şu şekilde devam etti: “PKK tarafından alıkonulduğum tarihten itibaren bana ve aileme destek veren sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bütün sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Başta CHP olmak üzere herhangi bir siyasi partinin girişimiyle değil, tamamen sivil toplum kuruluşlarının girişimiyle serbest bırakıldım. Bölgemizde zaman zaman bu tarz alıkonulma olayları yaşanıyor. Bu tarz olaylarının yaşanmamasını ve huzur, barış ortamının oluşmasını temenni ediyorum. Altını çizerek belirtmek istiyorum ki daha önce yürütmüş olduğum AK Parti Hakkari İl Başkanlığıma devam edeceğimi belirtiyorum. Genel merkezimin de farklı bir takdiri söz konusu ise bu hususa da saygı göstereceğimi de belirtiyorum.”
PKK tarafından alıkonulan diğer kişilerin de serbest bırakılması için sivil toplum kuruluşlarının daha aktif girişimlerde bulunması gerektiğini belirten Tarhan, PKK tarafından alıkonulduğu bir aylık süre hakkında bir açıklamada bulunmadı.