Kadıköy'de seçim ziyareti gerginliği

Kadıköy'de seçim ziyareti gerginliği
Kadıköy'de seçim ziyareti gerginliği
Kadıköy'de seçim çalışması yapan AK Parti Milletvekili Alev Dedegil ve seçim çalışmasında ona eşlik eden partililer apartman sakinleri tarafından içeri alınmadı.

RADİKAL - Kadıköy'de seçim çalışmaları kapsamında ev ziyaretleri yapan AK Parti Milletvekili Alev Dedegil ile kapısını çaldığı apartmanın sakinleri arasında gerginlik yaşandı.

Olaya polis müdahale etti. Taraflar birbirinden şikayetçi olmadı. Milletvekili Alev Dedegil  ' Demokratik haklarımızı kullanmamızı engelleyenleri ben millete şikayet ediyorum.' dedi.  Apartman sakinleri de  hiçbir partiye apartmanda propaganda yaptırmadıklarını ileri sürdü.

DEDEGİL VE PARTİLİLERİ EV ZİYARETLERİ YAPIYORDU

Ak Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Alev Dedegil  seçim çalışmaları çerçevesinde Kadıköy'de bir apartmanın kapısına geldi. Apartmandaki daireleri ziyaret etmek isteyen milletvekili Dedegil'i  apartman sakinleri binaya sokmak istemedi. Bu nedenle yaşanan anlaşmazlık sertleşen tartışmaya dönüştü.

Olaya polis dahil oldu. Olay yereni polis ekipleri sevk edildi. Tartışma polis geldikten sonra da sürdü ama taraflar birbirlerinden şikayetçi olmadıkları bildirdiler.   Alev Dedegil ve seçim çalışmasında ona eşlik eden partililer, planladıkları ziyaretleri yapmadan döndü. 

'MİLLETE ŞİKAYET EDİYORUM'

Basın mensuplarının sorusu üzerine Dedegil “Demokratik haklarımızı kullanmamızı engelleyenleri ben millete şikayet ediyorum. Ziyaretimizi engellemeye gayret ettiler kınıyorum. Bu ülkeye hiç yakışmıyor. Biz insan hakları özgürlükler derken bir grup zihniyetin hala bu şekilde var oluşunu anlamak mümkün değil. Ama az kaldı kampanya dönemlerinde bu tip tatsızlar olabiliyor. İnşallah hayırlısıyla tamamlayacağız" diye konuştu. Milletvekili Dedegil ve beraberindeki partililer seçim minibüsüne binerek olay yerinden ayrıldı.


  http://www.radikal.com.tr/137151813715184

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Herkes apartmana alınır mı? - etimonster

  Sonuçta hırsız falan olabilir bizim sitede de kimseyi almıyoruz

  Demokratik Hak? - user395405

  Gel yatak odamizada gir demokratik hak diye. Zaten demokrasinin, demokrat hakkin, ozel hayatin, ozel mulkun ne oldugunu bilseniz bu kadar gulunc duruma dusmezdiniz. Bir AKPlinin agzinada "demokrat hak" kelimesi ..tovbe tovbe...

  Sizin demokratik hakkınızı halkı zorlayarak mı kullanmanız yasal? - görengözler

  Seçim kampanyalarının boyutları halkın aklı ile dalga geçilerek zorlanır oldu.Evlere,mülklere bir çeşit zorla girmeye çalışarak kendinizi yasal hakkınızı kullandığınız kanısı ile ikna ediyor olabilirsiniz fakat vatandaş da İSTEMEME HAKKINI kullanma hakkına sahip değil mi?Üstelik apartman sakinlerinin kabul etmeme hakkını MİLLETE ŞİKAYET ETME de neyin nesidir?Tabi ki emin olunan bir şey var ki: Halk sorgulamaz ve bir gün konuşur ikinci gün unutur, değil mi?

  a - user1052107

  Apartmana almak zorunda değiller ki? Apartmana evlere zorla girip oy istemesi gibi bir kanun var da o kanunu mu çiğnemişler? Kadıköyde polis o evleri gaz içinde bırakırken nerelerdi?