'Kadınlar sesimi duymalı'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ilk kadın aday olarak talip olan ANAP'lı Pınar Türenç kadınların yok sayılmasına isyan ediyor ve 3.5 milyon kadından oy bekliyor.

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ilk kadın aday olarak talip olan ANAP'lı Pınar Türenç kadınların yok sayılmasına isyan ediyor ve 3.5 milyon kadından oy bekliyor.
Neden aday oldunuz?
Kadınların siyasette olmasını istiyorum. İstanbul'u seviyorum ve eğer aşksa, bu benimki aşk. Ben köşemde depo açıp, Ülker bisküvilerinin satışını yapmadım, insanlara hizmet ettim.
Erkekliğiyle övünen toplumdan kadın olarak nasıl oy alacaksınız?
Tüm kadın derneklerinin adayı benim. Bu şehirde 3 milyon kadın seçmen varsa, sesimi mutlaka duyacaklardır. Bu, 80 yıllık bir dayatmaya bir isyandır.
İstanbul'un geleceği nasıl olmalı?
Başbakan'ın İstanbul'a önerdiği turizm anıtı, Dubai'deki yelken otel oldu. İstanbul'un zaten tarihi simgesel yapıları var, onları ortaya çıkarın. İstanbul sanat ve kongre merkezi olacaktır.
Seçilirseniz kadınların ve İstanbulluların hayatında ne değişecek?
'Kadın sığınma evi açacağım' dediğimde, tüm siyasetçilerin gözü açılıyor, nereden çıktı bu evler diyorlardı. Şimdi dillerine de bu gerçekleri soktum. 29 Mart sabahı İstanbul'da kanunlar uygulanacak. Yoksul aileleri ucuz konut sahibi yapacağım, dev kültür merkezleri, dev parklar yapacağım ve yılda 10 milyon turist getireceğim.