Kadir İnanır: 'Ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum'

Kadir İnanır: 'Ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum'
Kadir İnanır: 'Ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum'
Sinema sanatçısı Kadir İnanır, 5. Yılmaz Güney Kürt Kısa Film Festivali'ne katılmak için geldiği Batman'da, Hakların Demokratik Partisi'nden (HDP) milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialara açıklık getirdi.

RADİKAL- Sinema sanatçısı Kadir İnanır, 5. Yılmaz Güney Kürt Kısa Film Festivali'ne katılmak için geldiği Batman'da, Hakların Demokratik Partisi'nden (HDP) milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialara açıklık getirdi.

İnanır, gazetecilerin söz konusu iddialarla ilgili sorusu üzerine, "Ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum" dedi. Sözlerini, "Aktif siyaset yapmak isteseydim 5 dönemdir yapardım" şeklinde sürdüren İnanır, şunları kaydetti:

"Hiç böyle bir şey düşünmedim. Şimdi de emek vermiş insanların emeğinin üzerine, gidip ben böyle bir şeye talip olmam. Ayrıca benim karakterime de böyle bir şey yakışmaz. Hem istemiyorum hem de böyle bir durum var. Onun için ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum. Bu çalışmalarım daha iyi."
"HDP'den teklif geldi mi?" sorusuna ise İnanır, "Gelse de söylemem. Başka partilerden çok geldi" yanıtını verdi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/126975112697512

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zaten var - orkam esas

  Mecliste yeteri kadar Kadir İnanır kopyesi var. Orjinali gitmese de olur. Gerçi, Erbakan, taklitlerinden sakının dedi ama, neyse.

  SEVINDIRICI - user742894

  kadir bey parlamentoda calisacaksin.halk icin HDP milletvekileri gibi. senden bunu bekleriz. olamzsa bile bas tacisin .