Kamer Genç'ten Emine Erdoğan'a büyük ayıp

Kamer Genç'ten Emine Erdoğan'a büyük ayıp
Kamer Genç'ten Emine Erdoğan'a büyük ayıp
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, Japonya Milli Günü Resepsiyonu'nda Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a kullandığı saygısız ifadeler geceyi karıştırdı.

ANKARA - Japonya İmparatoru Akihito'nun 80. doğum günü vesilesiyle Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde düzenlenen resepsiyonda, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'a konuşma yaptığı sırada sözlü müdahalesi gerginliğe neden oldu.

Resepsiyonun davetlileri arasında bulunan ve ev sahibi Japonya Büyükelçiliği tarafından açılış konuşması yapması istenen Emine Erdoğan, konuşması sırasında CHP Milletvekili Kamer Genç'in, sözlerini engelleme girişimiyle karşı karşıya kaldı.

Genç'in, Emine Erdoğan'a "Sen hangi sıfatla konuşuyorsun?" diye seslenmesi, salonda kargaşaya yol açtı. Bu sırada resepsiyona katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Genç'e tepki gösterdi. Korumalar Kamer Genç'i olay yerinden uzaklaştırmaya çalışırken, Bakan Yıldız, Genç'e, “Terbiyesizleşme. Çık dışarı, terbiyesiz herif.” diye bağırdı. Genç ve Taner Yıldız tartışırken Emine Erdoğan kürsüde konuşmasına devam etti.

Genç'in bağırmayı sürdürmesi üzerine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu da olaya müdahale etti.

Kamer Genç'i salonun bir köşesine götüren Çavuşoğlu, CHP Milletvekiliyle bir süre konuştu. Sakinleşen Genç, daha sonra resepsiyondan ayrıldı.

Emine Erdoğan'ın resepsiyondan ayrılmasının ardından gazetecilere olayı değerlendiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Emine Hanım'a söylüyor. Ben bu terbiyesizliğe müsaade eder miyim?" dedi. Genç'in sözlerinin kalabalık tarafından duyulup duyulmadığının sorulması üzerine Yıldız, şunları kaydetti:

"Ne söylediğini benim duymam yeterli. Ben, 'sen de terbiyesizlik yapma' dedim. Burası Japonya Büyükelçiliği, mütekabiliyette aynı şekilde Japonya'da Türk Günü'ne Japonya Başbakanı'nın eşi katıldı. Yani sen kendi densizliğini nasıl kalkıp da burada sürdürüyorsun? Haydi Mecliste senin şeyine katlanıyoruz. Bu kadar terbiyesizlik olur mu?"‘KENDİNİ REZİL ETMİŞ’
Emine Erdoğan da olaya ilişkin bilgilendirilirken, Genç’in tutumuna ilişkin “Kendini rezil etmiş” demekle yetindi.”

GENÇ: BANA SALDIRDILAR
Öte yandan, CHP'li Kamer Genç yaşanan tartışma sonrası Twitter'da "Bu akşam Japon Büyük Elçiliğinin resepsiyonuna katıldım. Elçinin konuşmasından sonra TC adına Emine Erdoğan konuşmaya başladı. Emine'nin TC yü temsil niteliği olmadığını Taner Yıldız varken neden konuştuğunu sordum korumalar ve Taner üstüme saldırdı. TBMM de hesabını soracağım." diye yazdı.

BAKAN ŞİMŞEK: KADINA YÖNELİK ŞİDDET
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, Japon Milli Günü münasebetiyle düzenlenen gecede, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'a yönelik "seviyesizce ve dengesizce sözleriyle yine kimseyi şaşırtmayarak, kendisine yakışanı yaptığını" bildirdi.

Şahin, Japonya Büyükelçiliğinde düzenlenen gecede, CHP Milletvekili Genç'in Emine Erdoğan'ın konuşmasına müdahalesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

"CHP Milletvekili Kamer Genç, Başbakanımızın saygıdeğer eşi Emine Erdoğan Hanımefendiye yönelik seviyesizce ve dengesizce sözleriyle yine kimseyi şaşırtmayarak kendisine yakışanı yapmış" değerlendirmesinde bulunan Şahin, Genç'in kullandığı ifadeleri duyduğunda, bir gün önce "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü"ndeki temennilerin aklına geldiğini hatırlattı.

Şahin, şunları kaydetti:
"Ama malesef kalpleri katılaşmış ve gözleri kapanmış bu tip insanlara verilen mesajlar fayda etmiyor ve Japonya Büyükelçiliğinde kendi ülkesinin Başbakanının eşine dahi utanmadan saygısızlık ediyor. Artık sınırları aşarak uluslararası bir platformda dahi asgari nezaket ve görgü kurallarını çiğneyerek ülkemizin imajını zedeleyen ve aynı zamanda da kadına yönelik şiddet ve nefret içerikli sözler sarfeden bu kişiyi yüce milletimize şikayet ediyor, parti yönetimini de göreve davet ediyorum."


  http://www.radikal.com.tr/1163144116314465

  YORUMLAR
  (65 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  anlamak zor - isotik

  sayın kamer genç mazur görülemez, hak hiç verilemez. yorumları üzüntüyle ideolojik yaklaşım nedeniyle hoş görülemez.

  Utanmalı. - mesage65

  Bir milletvekiline sataşsa anlarım ama emine hanım saygın bir konuk. Kamer bey in Bir bayan konuşmacıya kesinlikle saygı göstermesi lazım. Başbakanın eşi olması yetmez mi? Kamer bey görmeli ki davet edilmiş. Hatırladım ki; turgun özal'ın annesi vefat ettiğinde ezeli rakibi erdal inönü başsağlığı mesajında övgü dolu sözler sarfetmişti. Merak ettim de kamer bey hangi sıfatla ordaydı?

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  akpli vekil kamer genç'in ölmüş annesine küfrediyor ceza almıyor ama kamer genç sözde padişahın karısına son derece haklı bir soru soruyor neredeyse ipe götürecekler, adam haksızda değil emine erdoğan hangi sıfatla konuşuyor onun ne haddine, akpliler kamer gençe laf edeceğine kendi pisliklerini temizlesinler

  terbiye - feritq

  sen hangi sifatla konusuyorsun demek terbiyesizlik degil ama.

  Ne alaka... - citizen

  TBMM nin şahsiyeti ile Bayan Emine Erdoğan'ın şahsi arasında nasıl bir ilişkilendirme yapılıyor anlaşılır gibi değil. Eşinin yetemediği yerlerde kürsüye o çıkıp konuşacaksa vay halimize...

  akp.ile ayık kafayla konuşulmuyor. - sktk60

  şimdi kamer genç'in alkollü olduğunu enerji bakanı iddia ediyor kamer genç ayık kafayla mecliste akp.li vekillerle görüştüğünde ya anasına küfrediliyor,yada aşağılanıyor baktıki ayık kafayla bu akp.ile anlaşamıyorum en iyisi eski mahalle kabadayıları gibi alkolle bir girişirim bunlara söker atarım diyor dediğinide yapıyor reklamın iyisi kötüsü olmaz kamer genç şu anda türkiyenin bana göre bir numaralı muhalifi onun üzerine muhalif tanımıyorum gene sahneye çıktı yapacağını yaptı akp.ne yapacağını şaşırmış vaziyette kamer genç'i oraya buraya şikayet ediyor.

  size ne hangi sıfat?? - Koçtürk-Kaan

  Anlamak zor gerçekten, kamer genç aklı radikal okurlarında da gösteriyor kendini. size ne hangi sıfatla konuştuğu kadının. japonya elçiliği çağırmış o da konuşmuş işte, ille de sıfat mı olması gerek. sanki emine erdoğan orda tbmm genel kurulunda konuşmuş ta sıfat sorguluyorsunuz. bir de o kamer genç dersimde nasıl 20 yıldır seçiliyor aklım almıyor. dersimliler temsilci olarak yakıştırıyorlarmı kendilerine acaba?