'Kamu reformu emekçiye savaştır'

KESK, DİSK, Türk-İş, bazı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarına üye binlerce kişi dün kamu reformu tasarısını protesto etti.

İSTANBUL - KESK, DİSK, Türk-İş, bazı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarına üye binlerce kişi dün kamu reformu tasarısını protesto etti. Şişli Abide-i Hürriyet Meydanı'ndaki mitinge katılanlar, 'Hükümet yasanı al başına çal', 'Gün gelecek, devran dönecek, AKP halka hesap verecek', 'Grev hakkı yasaklanamaz' sloganı attı. DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi mitingde yaptığı konuşmada, AKP'nin tasarıyla halka ve emekçiye savaş açtığını ileri sürerek, "Bu tasarı kamunun özelleştirilmesi,
değerlerin yok edilmesi, emeğimizin gasp edilmesidir. Engeller var önümüzde. Geçmişte biz bu engelleri aştık. Yine aşacağız" dedi.
6 Mart'taki mitinge çağrı
KESK Genel Başkanı Sami Evren de üç gün önce Diyarbakır'da yapılan mitinge katılanlara müdahale edildiğini hatırlattı. Evren, 6 Mart'ta da Ankara'da miting yapılacağını belirterek, herkesi bu mitingte buluşmaya çağırdı. CHP Milletvekili Ensar Öğütlü ve Türk-İş Eğitim Sekreteri Mustafa Türker'in de konuşma yaptığı miting halaylar çekilerek son buldu.