Kamyoncu ile CHP liderinin siyaset tartışması

Kamyoncu ile CHP liderinin siyaset tartışması
Kamyoncu ile CHP liderinin siyaset tartışması
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kamyoncular Sitesi'nde şoförlerle bir araya geldi. Burada bir kamyoncunun 'siyaset nedir başkanım' sorusuna halka hizmet etmektir yanıtı verince çok ilginç bir diyalog yaşandı.

RADİKAL-Bursa’da esnafı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir kamyoncu arasında ilginç bir diyalog yaşandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , Kamyoncular Sitesi'nde şoförlerle bir araya geldi. Burada bir kamyoncunun 'siyaset nedir başkanım' sorusuyla birlikte çok ilginç bir diyalog yaşandı.
Kamyoncu: Peki ben sana bir soru soracağım başkanım siyaset nedir? Kılıçdaroğlu: Siyaset halka hizmet etmektir.

Kamyoncu: Yok siyaset yalandır abi. Anladın mı? Bu bir gerçektir. Ama bizim bu halkımız bunu bilmiyor. Başımıza siz de gelseniz, Ak Parti de gelse hangi parti gelirse gelsin değişen bir şey olmayacak.
Kılıçdaroğlu: Değişecek değişecek.

Kamyoncu: Hiç bir şey değişmez. Bizde bu zihniyet olduktan sonra biz kaybetmeye mahkumuz abi. Siyasetin yalan olduğunu bildiğiniz halde geçende arkadaşlar gelip konuşma yaptılar. Allah’ın izniyle bir başa gelsek demiyor. Allah’ın ismini bile ağzına almıyor. Gelirsek şunu yapacağız diyorlar. Senin yaşayacağının, ömrünün garantisi var m? Sen kimi kandırıyorsun? Şurada 5 dakika sonra ölmeyeceğimiz ne malum. Ama burada gariban eziliyor. Cahil kesim burada. İşi yapacak kişi kamyonculardır.


KILIÇDAROĞLU: BEN HALKA HİZMET ETMEK İÇİN GELDİM
Kamyoncunun sözlerinin ardından Kılıçdaroğlu, diğer kamyoncuların sorunlarını dinledikten sonra, “Ben bunu defalarca dile getirdim. Bu düzeni değiştirecek miyiz, değiştirmeyecek miyiz? Bu düzeni değiştirirsek her şey değişir. Bu düzeni değiştirmezseniz siz yine mağdur olmaya devam edersiniz. Ben siyasete halka hizmet etmek için girdim. Siyasete girdiğim gün bütün ailemin mal varlığını açıkladım. Hepsi alnımın teriyle kazandığım para. Hiçbir zaman siyasetle zenginleşmedim” şeklinde konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/128250012825004

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HALKIN ALGISI VE GERÇEKLER - Sebodil

  Siyasi liderler , halkı dinleseler ülkemize daha iyi hizmet edebilirler.Oluşturdukları algının ne olduğunun farkına varabilirler.Kendi kafalarında oluşturdukları gündemle halkın beklentileri arasındaki uçurumu görebilirler.Halkı o kadar zor durumda bırakmışlar halk bu günü yaşamaktan,bu günü düşünmekten çocuklarının geleceğini bile düşünemez olmuş.Geleceği planlamak için umut lazım. Bu umudu muhalefet canlı tutar.Muhalefet görevini yapabiliyor mu? Sayı Kılıçdaroğlu ,66.ayında okula başlayan çocuklarımızdan birini ziyaret edemez mi? Ben öneriyorum, ziyaret etsin.Çok şey öğrenir.Selam,sevgi ve saygılar

  ..... - amaurot

  Mevcut manzaraya şöyle göz ucuyla bile olsa bi bakın; Söyledikleri daha ertesi günü bulmadan yalanlanan muktedirler var mı, var! yolsuzluk iddiaları yakalarına yapışmış kalakalmış zevatlar var mı, var, dahası çalsa da çalışıyor, olsun varsın diyen gözü kulağı kapalı seçmenler var mı, o da var! Hal bu olunca halkın izanında siyasetin tanımı böyle cevap bulacaktır. Siyaseti bu hale getirenler siyasetçilerdir, doğrudur da o siyasetçiyi muktedir yapana da bakmak lazım. Zira dünya demokrasilerine baktığımızda hamurun kalitesinin iktidardaki kaliteyi de belirlediğini görüyoruz. Gayet açık söylemiş Kamyoncu arkadaş... Siyasetin amacı doğrudur halka hizmettir, hedef alınan kitleye göre tanımlama değişse bile en kolay ve olması gereken en gerçekçi tanım budur! Ancak memlekette toplumsal belleğe son yıllarda ısrarla ekilen güvensizlik öyle bir hal almıştır ki, siyasetin halk nezdindeki tanımı Kamyoncu arkadaşın söylediği gibidir! E suç hadi biz sıradan vatandaşlarda da, bunun sorumluluğu kimde?

  ... - Selosl

  Yalancılara oy verirsen siyasete yalandır dersin, cahil insanlara hiç tahammülüm yok arkadaş.

  Halkçı Başkan'a Helal Olsun - user580113

  Kemal Kılıçdaroğlu'na burada ne güzel soru soruyor bir yurttaşımız ve Kemal Kılıçdaroğlu hiç bir şekilde sinirlenip kendisini aşağılayacak, küçültecek bir davranışta bulunmuyor. Bu onun ne kadar temiz, insana ne kadar kıymet verdiğinin açıkça kanıtıdır. O yüzden Halkçı Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu kutluyorum.