"Kara harekatı yapacak güçler hazır"

"Kara harekatı yapacak güçler hazır"
"Kara harekatı yapacak güçler hazır"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koalisyon güçleriyle IŞİD'e karşı bir müdahale yapılacağını belirterek karşı kara harekatı yapacak güçlerin hazır olduğunu söyledi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunuyor. 'DAEŞ, ülkemiz içinde ve sınır ötesinde tehdit unsuru. Her adım atılır.' diyen Erdoğan, 'Şuan kara harekatı yapacak güçler hazır.' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

7 Haziran'da sandıktan koalisyon çıktı, rakamlar bunu söylüyor. Koalisyon bir kültürdür. Batı ülkelerinin birçoğunda var. Hayır'cılar türedi. 5 ay duraksama havası esti. Millet yeniden tercihini yaptı. İstikrar ve güven tercih etti.

Yüzde 41'den yüzde 49,5'a çıktı. Ben de partimizi bıraktığımda bu oranda bırakmıştım. Ben bu istikrar ve güven ortamımın hayırlı olmasını diliyorum. Şu mutluluğumu paylaşmak istiyorum: G20'de yoğun bir tebrik aldım. Hem G20'deki performans hem de seçimler konusunda. Bunu gayet güzel bir şekilde değerlendirdik. Milletimize yeni anayasa giderse, inanıyorum ki kabul eder.

'BAŞKANLIK SİSTEMİ'NDEN NEDEN ÇEKİNİLİYOR?'

Başkanlık sistemi konusunda da ben konuyu dile getirmeye devam edeceğim. Bundan neden çekiniliyor? Sistem krizi yatıyor, sorunların altında. Bu konu tartışılmalı. Zorla birileri dayanarak, istemeye istemeye, sanki bu benim şahsi meselem gibiymiş gibi davranıyor. Gazi Mustafa Kemal'in de uygulamalarında başkanlık sistemi vardı. 5 ay kaybettik, yazık günah.

'KARA OPERASYONU YAPACAK GÜÇLER HAZIR'

DAEŞ, ülkemiz içinde ve sınır ötesinde tehdit unsuru. Her adım atılır. Şuan kara harekatı yapacak güçler hazır.

3 husus benim için önemli. Uçuşa yasak bölge, terörden arındırılmış güvenli bölge ve eğit-donat.

G20 ZİRVESİ

Yatırım, bakışı derin olanların işidir, başını kuma sokanların değil. Marmaray'da 100 milyon yolcu taşındı bu günde kadar.

Eyvallah, herkes Paris'i kınıyor da Ankara'da olan aynı şekilde kınanıyor mu acaba? Bizim derdimiz başka.

Ankara'daki saldırıda 2 dakikada 'Katil devlet', 'katil Beştepe' dediler. Hollande ile ilgili böyle bir şey duydunuz mu? Ya bunlar bunu yapıyor da ülkemin medyası denen bunu yapmıyor? En ufak bir olaydan, yağ çıkarmaya çalışıyorlar. Her yerde faturayı develete çıkarmak olmaz. Biz milli duruş sergilemeliyiz.

Bir yerel yönetim, kendi bölgesini terör estirmek için deliş deşik eder mi? Bu, ilçe halkına zulümdür. İçlerine de bombalar yerleştiriliyor. Sokağa çıkma yasağı ilan edildiği anda bütün aramalar devam ettirilecek. Sonuç alınıncaya kadar ara verilmeyecek. Neden yapıyoruz bu sokağa çıkma yasaklarını? Vatandaşımız için."