'Karadeniz Sahil Yolu mecburi'

Tatilini Rize'nin Güneysu beldesinde geçiren Başbakan Tayyip Erdoğan, Karadeniz Sahil Yolu projesinden dönüş olmadığını açıkladı. Valilik binasında projeyle ilgili bilgi alan Erdoğan, yola yönelik eleştirilere, "Bu projeyi kucağımızda bulduk.

RİZE - Tatilini Rize'nin Güneysu beldesinde geçiren Başbakan Tayyip Erdoğan, Karadeniz Sahil Yolu projesinden dönüş olmadığını açıkladı. Valilik binasında projeyle ilgili bilgi alan Erdoğan, yola yönelik eleştirilere, "Bu projeyi kucağımızda bulduk. Projenin değişiminin ülkeme, milletime getireceği maliyetler var. Bazı yerlerde rehabiliteye çalışıyoruz ama geneline müdahalenin maliyetine katlanamayız" diye karşılık verdi. Projenin tüm hızıyla sürdüğünü söyleyen Başbakan, "2005 sonu itibarıyla yolun bitirilmesi için halkımıza sözümüz var. Ödemeler noktasında sıkıntı yok. Bu uluslararası kredi ile yapılan bir yol" dedi.
Erdoğan, "Yargıtay Başkanı'nın isminin karıştığı skandalla ilgili açıklama yapacak mısınız?" sorusu üzerine, herkese iyi günler dileyerek toplantıyı bitirdi.
Komutanlarla Erdoğan'ın afişi kaldırıldı
Öte yandan Başbakan Erdoğan'ın yeğeni tarafından önceki gün Güneysu merkezine asılan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, kuvvet komutanları ile Başbakan'ın aynı karedeki fotoğrafı bulunan dev
afiş kaldırıldı. Yeğen Haydar Erdoğan, "Bazıları da 'Erdoğan'ın memleketinden generallere gönderilen bir mesaj' gibi algıladı. Kimseyle polemiğe girmek istemedim ve afişi kaldırdım" diye yanıtladı. (dha, aa)