'Karaelmas Üniversitesi'ni kim kurdu?

'Karaelmas Üniversitesi'ni kim kurdu?
'Karaelmas Üniversitesi'ni kim kurdu?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim kampanyaları için gittiği Zonguldak'ta büyük bir gafa imza attı. Erdoğan, Karaelmas Üniversitesi'nin AKP hükümeti döneminde kurulduğunu söyledi.

ZONGULDAK- CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın Zonguldak mitinginde, 1992'de kurulan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ni (ZKÜ) kendi hükümetlerinin kurduğunu söylemesine tepki gösterdi. Köktürk, "Bu durum Sayın Başbakan'ın ruh halini ve hafıza zafiyetini göstermektedir" dedi.

Başbakan Erdoğan , geçen cumartesi günü Madenci Anıtı önünde gerçekleştirdiği mitingde, "Karaelmas Üniversitesi'ni kim kurdu? 2007'de biz kurduk. Zonguldak'ta üniversite var mıydı?" diye konuştu.

CHP'li Ali İhsan Köktürk, yaptığı yazılı açıklamada, ZKÜ'nün 1992 yılında kurulduğunu hatırlatarak, "Sayın Başbakan'ın Karaelmas Üniversitemizi, 2007 yılında kendisinin kurduğunu ifade etmesi ruh halini, hafıza zafiyetini gösterdiği kadar, Zonguldak'taki gelişmelerden 'bihaber' olduğunu da ortaya koymaktadır. Zonguldak’taki pek çok kurumu kapatan, pek çok kurumu il dışına taşıyan Sayın Başbakan'ın, ZKÜ'yü kendisinin kurduğundan bahsetmesi iktidarın sahip olduğu anlayış ve yöntemi yansıtmaktadır" dedi.