'Karaelmas Üniversitesi'ni kim kurdu?

'Karaelmas Üniversitesi'ni kim kurdu?
'Karaelmas Üniversitesi'ni kim kurdu?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim kampanyaları için gittiği Zonguldak'ta büyük bir gafa imza attı. Erdoğan, Karaelmas Üniversitesi'nin AKP hükümeti döneminde kurulduğunu söyledi.

ZONGULDAK- CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın Zonguldak mitinginde, 1992'de kurulan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ni (ZKÜ) kendi hükümetlerinin kurduğunu söylemesine tepki gösterdi. Köktürk, "Bu durum Sayın Başbakan'ın ruh halini ve hafıza zafiyetini göstermektedir" dedi.

Başbakan Erdoğan , geçen cumartesi günü Madenci Anıtı önünde gerçekleştirdiği mitingde, "Karaelmas Üniversitesi'ni kim kurdu? 2007'de biz kurduk. Zonguldak'ta üniversite var mıydı?" diye konuştu.

CHP'li Ali İhsan Köktürk, yaptığı yazılı açıklamada, ZKÜ'nün 1992 yılında kurulduğunu hatırlatarak, "Sayın Başbakan'ın Karaelmas Üniversitemizi, 2007 yılında kendisinin kurduğunu ifade etmesi ruh halini, hafıza zafiyetini gösterdiği kadar, Zonguldak'taki gelişmelerden 'bihaber' olduğunu da ortaya koymaktadır. Zonguldak’taki pek çok kurumu kapatan, pek çok kurumu il dışına taşıyan Sayın Başbakan'ın, ZKÜ'yü kendisinin kurduğundan bahsetmesi iktidarın sahip olduğu anlayış ve yöntemi yansıtmaktadır" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1048786104878623

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir sonraki seçimlerde ise, - nillgunm.

  http://www.adimizleri.com/?p=1118

  e - burh

  evet zaten cumhuriyeti de 80 yıl kadar sonra siz başbakan olacaksınız diye kurmuşlardı zaten.(bu da dokuz yıllık iktidarı döneminde sadece yapılanları ve olumlu şeyleri sahiplenen, olumsuz durumları ise (ygs şifre olayı, deniz feneri, kürt sorunu vs.)rasyonel biçimde ele almak yerine görmezden gelmek yok sayan 'mağduriyetinizi' gösteriyordur.

  şaşırtıcı birşey yok - david_hume

  Bu ne ilk yalanı ne de sonuncusu olacak, ha belki bu biraz bariz oldu ama o da insan o da bariz hatalar yapabilir:) Ona oy veren halk da maalesef koyunluğunu göstererek eveeeet diye cevap verdiler...

  komik - enternasyonal.

  He gülüm he, seni o sandığa gömdüklerinde ne yapacaksın acaba

  Egosu Yüksek Başbakanım - Bir_Umuttur_Yaşamak

  Evet küçük dağları da siz yarattınız !! Aslında siz olmasanız bu insanlık nasıl varlığını devam ettirebilir. Mesela düşünceler olmasa "Sen Türkiyesin, boşver düşünme" gibi... ne güzel olurdu değil mi?

  12 haziran - mitolojik

  fotoğrafta yer alan istikrar sürsün büyüme sürsünden amaç işsizlik ve yoksulluk oranıysa biz almayalım.malum istikrar diye diye ülkenin hali ortada.milyonlarca eğitimli genç işsiz.milyonlarca aile fakir.g.doğu da kürtler kimlik sıkıştırmasıyla karşı karşıya.aleviler deseniz etnik ve mezhepsel ayrımcılık sayın başbakanın dilinden düşmüyor.kaset deseniz siyasete yeni bir argüman kazandırdınız.ne diyelim.bu istikrara evet diyenler ne kadar olacak ?12 haziran da hepimiz göreceğiz...

  Peki ne cevap almış onu da yazmalısınız - generalduncan

  Peki başbakn bu iddiayı dillendirdiğinde karşısında topladığı kitlesi ne cevap vermiş acaba? Pek muhtemel, söylüyorsa doğrudur diye kabul edip otomatik olarak "Eveeeet" diye bağırmışlardır.