Karayalçın: Ankara'da tek solcu olsun

SHP Genel Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Karayalçın, sosyal demokrat partilerin Ankara'da belediye başkan adaylarını teke indirmesi gerektiğini söyledi.

İSTANBUL - SHP Genel Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Karayalçın, sosyal demokrat partilerin Ankara'da belediye başkan adaylarını teke indirmesi gerektiğini söyledi.
'Sendika-Siyaset İlişkisi' konulu toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karayalçın, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın
'Ankara'da adaylar teke inmeli' sözlerinin hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu: "Ankara'da başkan adayları bence de teke indirilmeli. 'Kimin seçime gireceği' konusunda önseçim niteliğinde vatandaşlar arasında anket yapılmalı. Yılmaz Ateş, bizim arkadaşımızdır. Önseçim niteliğinde anket yapalım, kim öne çıkıyorsa o devam etsin. Böyle bir uygulamaya gidilmezse bu değerlendirmeyi Ankaralılar yapacak. Tüm Ankaralılar, geçmişte hangi siyasi partiye oy verirse versin, 1994 ve 1999 seçimlerinin bir daha yaşanmasına fırsat vermeyecek. Başkan seçilirsem, milletvekilliğine aday olmam."