Karayalçın'a yanıt: CHP kiralık değil

CHP lideri Deniz Baykal, DEHAP'la seçim ittifakına sıcak bakan SHP lideri Murat Karayalçın'ı, Türkiye'nin 80 yıllık uluslaşma sürecini geriye çekme çabalarına destek olmakla suçladı. Baykal, "Yazıklar olsun. CHP'yi kiraya vermeyiz" dedi.

ANKARA - CHP lideri Deniz Baykal, DEHAP'la seçim ittifakına sıcak bakan SHP lideri Murat Karayalçın'ı, Türkiye'nin 80 yıllık uluslaşma sürecini geriye çekme çabalarına destek olmakla suçladı. Baykal, "Yazıklar olsun. CHP'yi kiraya vermeyiz" dedi.
Dün yapılan grup toplantısında, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan ve Çorum'dan belediye başkan adayı gösterilecek olan
emekli tümgenerel Selahattin Yücel' in de aralarında bulunduğu bir grup CHP'ye katıldı. Doğan'ı "Siyasetin marka olmuş isimlerinden" diye öven Baykal, kendisini solda işbirliğine yanaşmamakla suçlayan ve DEHAP'la ittifaka sıcak bakan SHP lideri Karayalçın'ı ise sert şekilde eleştirdi:
"Etnik temelde siyaset yapmak, kendinize ve ülkeye zarar verir. Köşeye sıkışmış bazıları, 'Acaba bana hayat suyu olur mu' diye onun peşine takılarak, ondan güç almaya çalışarak Türkiye'nin 80 yıllık uluslaşma sürecine zarar vermekte hiçbir tereddüt yaşamayacak. Yazıklar olsun. 'Bu model CHP'yi ilgilendirmiyor' dediğim zaman bir de CHP'yi suçlayacaksın. Hayırlı olsun sana kardeşim. Biz CHP'yi hiç kimseye kiralamayız, leasing yoluyla da vermeyiz."