Karayalçın'da solda anket önerisi

SHP'nin Ankara adayı Karayalçın, CHP adayı Ateş'e "Gelin anket yaptıralım, kim öndeyse diğeri onun lehine seçimlerden çekilsin" diye seslendi.

SHP Genel Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, CHP adayı Yılmaz Ateş'e anket çağrısı yaptı. Karayalçın, CHP adayı Yılmaz Ateş'e, "Gelin anket yaptıralım, kim öndeyse diğeri onun lehine seçimlerden çekilsin" dedi.
CNN Türk'de yayınlanan "Seçim Otobüsü" proramına katılan Karayalçın, seçimlerde solun bölünmüşlüğünün kaldırılması için anket çağrısı yaptı. CHP'nin birlikte hareket etme önerisine karşı takındığı tavrı eleştiren Karayalçın, "CHP'nin tavrına rağmen Ankara'lı seçmen oyları bölmeyecektir" dedi. CHP adayı Yılmaz Ateş'e anket önerisini yapan ve "kim gerideyse o çekilsin" diyen Karayalçın, kendisinin böyle bir anketten kesinlikle önde çıkacağına inandığını da belirtti.
Karayalçın, geçen yerel seçimlerde de o zamanki DSP adayı Doğan Taşdelen'e anket önerisinde bulunmuş ama bu öneri Taşdelen tarafından kabul görmemişti.