Karıkoca kavgasının finali seçim sandığında

Afyon'da 38 yıl evli yaşadıktan sonra iki yıl önce boşanan Yeter ve Kadir Duran, Yenice Mahallesi muhtar adaylığı için...

AFYON - Afyon'da 38 yıl evli yaşadıktan sonra iki yıl önce boşanan Yeter ve Kadir Duran, Yenice Mahallesi muhtar adaylığı için birbiriyle yarışıyor
Mahallenin 10 yıldır kesintisiz muhtarlığını yapan eski eşi Yeter Duran'ın başarısıında kendinin büyük rolü olduğunu söyleyen muhtar adayı Kadir Duran, bastırdığı el ilanları ile kapı kapı dolaşarak mahalleliden oy istiyor. Yeter Duran'ın da kapısını çalan, Kadir Duran, kapının kendisine açılmaması üzerine el ilanlarını kapıya bıraktı.
Eski eşine seslenen Kadir Duran, "Yeter hanıma, bu dönem yeter artık diyeceğiz. Mahalleli onun muhtar olması sırasında benim çalışmalarımla ve benim hatırıma oy verdiler. Ama durum şimdi farklı, oylar bu kez bana dönecektir. Bu konuda kadın-erkek herkesin desteğine güvenim tam" diye konuştu.
Muhtar Yeter Duran, ise yeniden seçileceğine kesin gözüyle bakıyor ve kocasını yalanlıyor:
"Ben 10 yıldır muhtarlık yapıyorum ve yeniden adayım. Kendisi beni yıpratmak için aday oldu. Mahalleli onun da ne olduğunu biliyor, benim de ne olduğumu biliyor. Son sözü mahalleli verecek ve beni seçecektir" dedi.