Kayınvalideye özel koruma verildi mi?

Kayınvalideye özel koruma verildi mi?
Kayınvalideye özel koruma verildi mi?
Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar'ın kayınvalidesi için koruma polisi görevlendirdiği öne sürüldü.

Radikal.com.tr - CHP Ankara milletvekili Levent Gök İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar’ın kayınvalidesi için koruma polisi tahsis edilip edilmediğini sordu. Gazeteport’tan haberine göre konuyu TBMM’ye getirdi ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e, “Bu koruma işlemi için hangi Valilik kanalı ile karar alınmıştır?’’ diye sordu.

Gök önergesinde, “Genel Müdürün kayınvalidesi için, Özel Kalem Müdürlüğü personeli olan bir kadın polis görevlendirilmiş midir? Kendisine Özel Kalem Müdürlüğü’nün resmi aracı tahsis edilmiş midir? Kayınvalidenin, Emniyet Teşkilatı Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği’nde bir görevi var mıdır ve dernek kermeslerine kendisine tahsis edilen resmi araç ve koruması ile katıldığı iddiaları doğru mudur?” sorularına da cevap istedi.


EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Genel Müdür Mehmet Kılıçlar'ın kayınvalidesine koruma polisi tahsis edildiği haberlerinin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, basında Kılıçlar'ın kayınvalidesine koruma polisi tahsis edildiği şeklinde haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Kılıçlar'ın böyle bir talebinin olmadığı ve kayınvalidesine koruma tahsis edilmediği belirtilen açıklamada, gerçeğe aykırı haber yapanlar hakkında yasal yollara başvurulacağı kaydedildi. 

Emniyet Teşkilatı Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği, polis ailelerine yardım ediyor ve çocuklarına burs desteği sağlıyor. Derneğin Başkanlığını, Genel Müdür Kılıçlar’ın eşi Arzu Kılıçlar yapıyor. Arzu Kılıçlar, eşinin Mardin Valisi olduğu dönemde düzenlediği bir kampanya ile, köy okullarındaki ana okulu sınıflarını halı ile kaplatıp, çocukları taş zeminden kurtarmış ve büyük taktir kazanmıştı.