Kayseri'de cumhurbaşkanlığı forslu pasta kestiler

Kayseri'de cumhurbaşkanlığı forslu pasta kestiler
Kayseri'de cumhurbaşkanlığı forslu pasta kestiler
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olmayan sonuçlara göre cumhurbaşkanı seçilmesi üzerine Ak Parti Kayseri İl Teşkilatında pastalı kutlama yapıldı. Milletvekilleri, belediye başkanları ve partililer Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kampanyası tanıtımında da kullandığı üzerinde cumhurbaşkanlığı forsu bulunan pastayı keserek, sonucu alkışladı.

KAYSERİ - Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanmasını Ak Parti ’nin Atatürk Bulvarı’nda bulunan 6 katlı binasında takip eden TBMM Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, milletvekilleri Yaşar Karayel, Pelin Gündeş Bakır, İsmail Tamer, Büyükşehir belediye başkanı Mehmet Özhaseki, Ak Parti il başkanı Cahit Özden, ilçe belediye başkanları ve partililer, önce ellerini hava kaldırıp, ’Zafer’ pozu verdi.

PASTALI SEÇİM KUTLAMASI
Daha sonra kesilmek üzere hazırlatılan pastayı beklediler. Ancak, pastanın gelişi, Ak Parti binası önünde toplanan kalabalık ve asansörün sıkça meşgul olması nedeniyle 15 dakika gecikti. Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, "Pastanın buraya geliş hızı, Ak Parti’nin hızıyla örtüşmüyor" demesi, gülüşmelere yol açtı. Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Özhaseki ve il Başkanı Cahit Özden, pastayı kılıçlarla keserek, bina önünde bekleyen partili ve vatandaşlara gönderdiler.  (DHA)